Bari de acoperis pentru Civic X cu trapa panoramica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bari de acoperis pentru Civic X cu trapa panoramica

    Salutare tuturor
    New guys, lots of questions

    Am o nelamurire legata de bare pentru civicul cu trapa
    Mai sus am citit ca nu se pot monta
    Este din cauza faptului ca atinge prinderea in trapa?
    Ciudat e faptul ca atat un consilier service de la honda (nu mai stiu exact de la ce reprezentanta din bucuresti) cat si importatorul thule romania, sustin ca se pot monta.
    Ba mai mult, domnul consilier a zis ca sunt vreo 3 honde care au deja montate bare si ca nu afecteaza trapa in nici un fel, logic fiind clar faptul ca nu o poti deschide

    Ideea care este, daca merge totul bine, o sa aleg varianta prestige
    Cu bebitza, schiuri si alte cele, nu ma descurc fara cutie pe masina.

    Sper ca nu am deranjat cu aceasta postare

    Multumesc anticipat
    Sa auzim numai de bine

  • #2
    https://www.google.ro/search?q=honda...w=1024&bih=666

    Nu stiu cum se deschide trapa la modelul nou, dar la cel din 2007 ea se deschide intrand sub plafon, deci linistit poti s-o folosesti daca se poate monta (si pare ca da, conform pozelor de mai sus), daca nu te deranjeaza zgomotul creat de bare si suporturi sau cutie.
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • #3
      Originally posted by Deer View Post
      Salutare tuturor
      Ideea care este, daca merge totul bine, o sa aleg varianta prestige
      Cu bebitza, schiuri si alte cele, nu ma descurc fara cutie pe masina.
      Modelul Prestige are tot trapa panoramica, ca si Sport Plus. Daca nu vrei trapa, trebuie sa iei varianta Sport.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #4
        Originally posted by octi_b View Post
        https://www.google.ro/search?q=honda...w=1024&bih=666

        Nu stiu cum se deschide trapa la modelul nou, dar la cel din 2007 ea se deschide intrand sub plafon, deci linistit poti s-o folosesti daca se poate monta (si pare ca da, conform pozelor de mai sus), daca nu te deranjeaza zgomotul creat de bare si suporturi sau cutie.
        Salut multumesc de info
        O sa gasesc eu o modalitate de a prinde barele, chiar daca necesita ceva modificari
        Cu zgomotul m-am obisnuit, folosesc de multa vreme cutie pe masina

        O zi faina

        Comment


        • #5
          Originally posted by Delphi View Post
          Modelul Prestige are tot trapa panoramica, ca si Sport Plus. Daca nu vrei trapa, trebuie sa iei varianta Sport.
          Varianta sport are tobele pe mijloc si un volum mai mic la portbaga 420l comparativ cu 478l la prestige cat si lipsa amortizoarelor controlate electronic si alte cele
          O sa merg totusi pe, prestige

          Multumesc oricum de info

          Comment


          • #6
            Hai sa nu mai poluam topicul omului cu discutia asta si sa deschidem topic nou...

            Se poate pune dela Thule, dar cu niste mici ajustari si cu un morcov in fund (vei sta cu teama sa nu se crape/sparga sticla), avand in vedere ca Honda nu recomanda bari e plafon la masinile cu trapa panoramica (Sport+, Prestige)

            https://www.civicx.com/threads/2017-...ck.8359/page-2
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by ticker View Post
              Hai sa nu mai poluam topicul omului cu discutia asta si sa deschidem topic nou...

              Se poate pune dela Thule, dar cu niste mici ajustari si cu un morcov in fund (vei sta cu teama sa nu se crape/sparga sticla), avand in vedere ca Honda nu recomanda bari e plafon la masinile cu trapa panoramica (Sport+, Prestige)

              https://www.civicx.com/threads/2017-...ck.8359/page-2
              Salut,
              Scuze pentru postare in topiucul celalalt, multumesc ca ai facut altul
              Informatia este utila, sincer exact la acelasi lucru m-am gandit si eu, sai tai parte din prinderea de cauciuc astfel incat sa nu apese pe trapa

              Multumesc oricum foarte frumos tuturor pentru info si suport

              Sa auzim numai de bine

              Comment


              • #8
                Originally posted by Deer View Post

                Salut,
                Scuze pentru postare in topiucul celalalt, multumesc ca ai facut altul
                Informatia este utila, sincer exact la acelasi lucru m-am gandit si eu, sai tai parte din prinderea de cauciuc astfel incat sa nu apese pe trapa

                Multumesc oricum foarte frumos tuturor pentru info si suport

                Sa auzim numai de bine
                Salut

                ai reusit sa montezi barile ?
                daca da ne poti spune cum ai facut ?

                Comment

                Working...
                X