FLORINCRV: '18 Honda CR-V Elegance Navi 2.0 A/T, Passion Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FLORINCRV: '18 Honda CR-V Elegance Navi 2.0 A/T, Passion Red Pearl

    Salutare tuturor!
    In primul rand tin sa multumesc tuturor celor care au postat aici si ale caror sfaturi si pareri m-au ajutat in luarea deciziei. Deci, am comandat la Asko la inceputul lui martie masina din titlu, plus accesorii:exhaust pipe finisher si prezoane antifurt. Am luat si jante pentru iarna (Dezent TC Dark pe 17). Am prins promotia, zic eu ca pretul a fost foarte bun, incluzand anvelope de iarna Nokian. Astazi am aflat ca masina a ajuns in tara, cred ca peste aprox. 2 saptamani ma prezint sa o ridic. Sunt la prima Honda, asa ca abia astept sa va impartasesc primele impresii!

  • #2
    Asteptare usoara!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Dacă ne spui ce ai condus pānă acum o să-ți putem da și noi niște opinii despre așteptările pe care să le ai O să vezi cum se lungesc zilele pe măsură ce se apropie temenul.
      Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

      Comment


      • #4
        Matiz, Golf IV 1.9 TDI, Audi A4 2.0 TDI si ultima si cea mai buna Citroen C4 1.6 VTI

        Comment


        • #5
          Ca sa fie mai simplu descarcati manualul de pe net si cititi-l cat sa nu fie un mister... o sa va ajute mult.
          Bun venit in club si felicitari pentru alegere! O sa va placa!
          Si eu abia astept sa vedem impresiile Dvs.
          Eu am de un an jumatate exact aceeasi masina ca Dvs ( dupa 6 ani de CR-V diesel) si nu incetez a ma minuna ce superb ma simt in ea, si ce grozav merge.
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • #6
            EU zic că va fi cel puțin o experiență fără precedent. De la rafinamentul motorului, poate lipsa de cuplu la viteze de croaziere necesară depășirilor rapide să fie singurul minus, pānă la confortul oferit, spațiul generos, onestitatea mașinilor Honda te va cuceri, sunt convins. Nu este cea mai frumoasă, nici cea mai sportivă, dar nici cea mai scumpă, sau cea mai gurmandă, sau cea mai neserioasă Eu am avut cāteva mașini care īmi dădeau fiori, ori de cāte ori plecam la un drum mai lung de 100 de kilometri! Cu Honda nu am avut niciodată temeri și am condus una timp de 10 ani și peste 260k kilometri. Te așteptăm cu păreri după primii 1.000 de kilometri, căci abia atunci vei īncepe să te obișnuiești cu ea, deși este foarte prietenoasă. Este clar o mașină pentru familist sau pentru un bărbat trecut de adolescență
            Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

            Comment


            • #7
              Cum am trecut de adolescenta si sunt familist, exact asta imi doresc de la o masina: comfort si siguranta. Cu lipsa de cuplu sunt obisnuit, actuala masina e tot benzinara cu motor aspirat si nu am probleme.

              Comment


              • #8
                Felicitari, te asteptam cu pareri dupa ce va obisnuiti putin. Hai ca nu mai e mult
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #9
                  Astazi am luat masina de la Asko si am facut un scurt drum pana acasa (adica Botosani). Primele impresii:
                  -relatia cu dealerul: nota 10! Eficienta, amabilitate, seriozitate!
                  -masina: cum stiam deja, e confortabila, te face sa te simti in siguranta, nu mi se pare submotorizata. Fiind in rodaj nu am tras de ea, am tinut-o pe drive intre 90-130 ( mai mult 120-130). E prima cutie automata, nu am termen de comparatie, dar e super.
                  -consum: nicio surpriza, cam 9/100.

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari si cat mai multi km fara probleme!

                    Vad ca ai masina de 1 luna deja. Care sunt primele impresii?

                    Comment


                    • #11
                      Sunt foarte multumit! Este ceea ce imi doream: comfort si siguranta. Nu mi se pare lenesa, daca ai nevoie de zvac poate. Consumul e pe la 9.5.

                      Comment


                      • #12
                        Am uitat de cutie: mi se pare nemaipomenita, nu stiu de ce am tot vrut manuala pana acum. Iar in sport, cum spunea un coleg: spectacol!

                        Comment


                        • #13
                          Da, desi cei cu cutii mai avansate tehnologic pot comenta...si eu sunt foarte incantat de cutie si sunt foarte ok cu ea. Drumuri line in continuare!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Florincrv View Post
                            Am luat si jante pentru iarna (Dezent TC Dark pe 17). Am prins promotia, zic eu ca pretul a fost foarte bun, incluzand anvelope de iarna Nokian
                            Care a fost pretul lor?

                            Comment


                            • #15
                              655 RON bucata

                              Comment

                              Working...
                              X