Evacuare dubla Accord cu2 2.0

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evacuare dubla Accord cu2 2.0

    Salut ! De un an si ceva sunt proprietarul unui Accord cu2 , 2.0 , 2012 , black si as vrea sa-i pun evacuare dubla. In primul rand pentru partea estetica si abia in al doilea pt putin "sunet" deoarece este cam silentioasa . As lua cv. de genul (sper ca am voie sa postez un link de ebay) : https://www.ebay.de/itm/Fox-Duplex-S...a176%7Ciid%3A1

    Ce parere aveti ? De 114 mm nu sunt cam mari ?

  • #2
    salut daca ai motor de 2.0 e cu1
    sigpic

    Comment


    • #3
      da , asa e , m-am grabit la scris ...

      Comment


      • #4
        Mai bine cauti prin dezmembrari evacuare de 2.4.

        Poti incerca si la PILOT.

        http://www.pilotauto.ro/tuning-magazin/esapament-honda/

        Comment


        • #5
          sau eventual sa cauti un CU2 in dezmembrari si sa iei evacuarea cu totul.
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #6
            Originally posted by Daniel. View Post
            Mai bine cauti prin dezmembrari evacuare de 2.4.

            Poti incerca si la PILOT.

            http://www.pilotauto.ro/tuning-magazin/esapament-honda/
            Eu as vrea astea de la Fox , locuiesc in Germania si as vrea sa-mi comand dupa concediul de vara evacuarea aia dubla din prima postare . Din poze arata bine , nu stiu acum cum se aude (as vrea totusi la banii astia sa se auda binisor). Si inca nu stiu ce marime sa-mi iau : de 100 sau 114 ...

            Comment


            • #7
              Originally posted by ady_uaic View Post
              sau eventual sa cauti un CU2 in dezmembrari si sa iei evacuarea cu totul.
              Nu as vrea din dezmembrari , as vrea cv. nou . Si as mai vrea sa se si auda un pic mai bine ... mai pun cv. in plus daca e nevoie dar sa fie cv. de calitate ...

              Comment


              • #8
                te-ai gandit ca trebuie schimbata si masca spate? la CU2 e facut locas special pentru 2 tobe.la CU1 ai numai o fanta pe stanga

                Comment


                • #9
                  Nu cred ca trebuie alta bara. Este preformata fanta si pe dreapta.

                  Comment


                  • #10
                    Nu trebuie alta bara . Eu cred ca e aceiasi bara ca si la cu 2 si are un capacel de plastic unde lipseste evacuarea pe partea stanga .
                    Dar dedesupt este un scut de plastic care cred ca trebuie dat jos - alfel nu se potriveste evacuarea . Ma insel ? Scutul l-am vazut deabia ieri la spalatorie cand m-am uitat mai atent .
                    cristinel33
                    Junior Member
                    Last edited by cristinel33; 06-05-18, 10:57.

                    Comment


                    • #11
                      in cazul asta, chiar daca costa nitel mai mult, as merge pe evacuare custom, si se va auzi cum iti place tie . Mergi la un atelier care se-ocupa de asa ceva. De asemenea, poti alege si ce fel de evacuare (ca si ornamente) vrei.
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment

                      Working...
                      X