Fuge de 'fund'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Un mecanic īn brăila , Galați, care īmi poate schimba bucșele buclucașe de la puntea spate? Īncep sa ma panichez, parca vad ca tre sa merg la București sa le schimb.

    Comment


    • #32
      Apan Brăila e service oficial Honda.

      Comment


      • #33
        La serice oficial schimba puntea cu totul, din păcate. Am īncercat īn UK, pana sa vin acasă.

        Comment


        • #34
          Ai fost cu piesele la Apan și te-au refuzat?

          Comment


          • #35
            Nu am cumparat piesele inca , pentru ca toti mecanicii la care am fost au strambat din nas cand i-am intrebat daca se pot schimba.

            Am sa merg sa intreb . Sper ca luni .

            Comment


            • #36
              Nu mai bine faci tu un drum pānă la Bucureşti?
              https://www.olx.ro/oferta/inlocuit-b...tml#ba2a077ae9

              Mai schimbi şi aerul, mai vezi un parc, un mall...
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

              Comment


              • #37
                Cred ca la varianta asta o sa ajung.

                Comment


                • #38
                  Daca vreti bucse punte spate, pot face rost la 90 lei bucata .
                  Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                  Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                  Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                  Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                  Comment


                  • #39
                    Am schimbat si eu acu 2 zile la coasta. Pret manopera: 350 ron .
                    CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T BlackPearl

                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/puresoul/

                    Comment


                    • #40
                      Mai era cineva zilele trecute care a schimbat la coasta de est cu 250, dacă nu ma īnșeală memoria.

                      M am gāndit sa schimb și ambreiajul, pt ca tine f sus, și sa īl schimb preventiv. Iar tipul de pe olx mi a făcut o cotație ok cu ambreiaj herth buss sau Jacko parts, nu mai rețin exact care. (800 piesele și 400 manopera) plus 450 bucșe și manopera spate.
                      (inițial era 500 pt bucși parca, dar probabil din cauza ca vreau și ambreiajul, mi a făcut o cotație mai buna)
                      Cred ca pe varianta asta o sa merg.
                      campers
                      Junior Member
                      Last edited by campers; 19-07-18, 09:42.

                      Comment


                      • #41
                        am fost la bogdan , tipul recomandat mai sus
                        le-a schimbat , si-a imbunatatit tare comportamentul acum.
                        se simte mult mai bine pe sosea

                        Comment


                        • #42
                          Dupa schimbarea pneurilor vara -iarna am avut aceleasi simptome:fugea spatele foarte tare in curbe,la 80-90km fugea si in sensurile giratorii daca intram un pic mai tare ma arunca...Precizez ca gumele de iarna aratau foarte bine cu profil si vechime max2ani ,schimbate si echilibrate la vulcanizare deci teoretic nu trebuia sa ma leg de ele dar am zis ca sunt firma ceva mai putin cunoscuta si le-am schimbat cu 4 buc noi.Ee,dupa ce le-am schimbat alta viata,nu mai fugea deloc zici ca e alta masina.

                          Comment


                          • #43
                            @campers, car a costa distractia cu bucsele?
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • #44
                              Vreo 500 parca
                              Nu mai rețin exact, căci am făcut și ambreiaj și ac și mai multe..

                              Comment


                              • #45
                                Am īnlocuit și eu bucsile spate la Tbg Automotive Cars, timp 1ora, 400lei cu bucsi Yamato .

                                Comment

                                Working...
                                X