[UNDE GASESC] plastice de prins scutul de sub masina - HONDA TOURER

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [UNDE GASESC] plastice de prins scutul de sub masina - HONDA TOURER

    Am un Tourer si dupa iarna asta sub scutul de sub partea centrala a masinii s-a strans foarte mult noroi. Acum s-a uscat si a inceput sa vibreze foarte urat. OK, Am dat jos scutul si am indepartat noroiul uscat, a fost aproape o galeata de pamant.

    Scutul se prinde de masina cu niste suruburi/piulite metalice precum si cu alte piese din plastic, nu stiu exact cum se numesc, din pacate. Erau foarte imbatranite si casante, au cedat cand am dat jos acel scut. Vreau acum sa pun scutul la loc, insa nu stiu exact unde as putea sa le gasesc mai ieftin pe piata. Am sunat la o firma si mi-a dat un pret de 20 de lei bucata, sincer este enorm.

    Sunt convins ca ceva OEM ar merge la fel de bine si oricum va trebui sa le inlocuiesc la 1-2 ani, merg zilnic pe un scurt drum neasfaltat si adun mizerie in acel scut. Ceva idei, va rog ? Multumesc.

    Am pus si poze, fac mai mult decat 1000 de cuvinte





    PS As avea nevoie de ~30 de bucati.

  • #2
    Nu-mi dau seama din poza daca este vorba de acelasi model de clips, cauta pe topicul colegului si vezi daca e ce iti trebuie.

    http://www.hondafan.ro/forum/showthr...le-Honda/page7

    Cele originale sunt foarte scumpe, dai o avere pe 30 bucati si daca zici ca le tot rupi si schimbi mai bine ceva ieftin.

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos pentru link, am sa il contactez pe coleg.

      Comment


      • #4
        Eu am mai luat din Auchan Militari... 10 sau 15 bucati, 3-4 RON...

        Comment


        • #5
          Eu mi-am comandat 100 de bucati .....am daca vrei .
          Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
          Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
          Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
          Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

          Comment

          Working...
          X