Plafon panoramic sticla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plafon panoramic sticla

    Salutare, sunt fericitul posesor de plafon panoramic (sticla) crapat. Aveti idee unde as putea gasi unul nou sa il inlocuiesc? Reparatia este imposibila, singura optiune ramane inlocuirea.

  • #2
    Incearca in prima instanta la centre de parbrize si la dezmembrari.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      La parbrize am incercat, nu se ocupa. La dezmembrari inca mai caut; ai ceva sugestii de centre unde sa intreb?

      Comment


      • #4
        Din pacate nu
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Zax3303 View Post
          Salutare, sunt fericitul posesor de plafon panoramic (sticla) crapat. Aveti idee unde as putea gasi unul nou sa il inlocuiesc? Reparatia este imposibila, singura optiune ramane inlocuirea.
          Salut! Pe original cat costa, ai intrebat la un service Honda?

          Comment


          • #6
            Da, 11000 RON...

            Comment


            • #7
              Daca pui o folie pe interior si il lasi asa e vreo problema...?
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #8
                Nu cred, atata timp cat folia poate opri crapaturile sa se extinda.

                Comment


                • #9
                  Pe asigurare nici o sansa?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ro861 View Post
                    Daca pui o folie pe interior si il lasi asa e vreo problema...?
                    Originally posted by Zax3303 View Post
                    Nu cred, atata timp cat folia poate opri crapaturile sa se extinda.
                    E posibil să crape mai tare cānd pun folie. Se folosește căldură destul de mare la aplicarea foliei. Zic și eu.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      ba da, dar as fi folosit fransiza la altceva

                      Comment


                      • #12
                        Poti incerca sa schimbi tot geamul cu stiplex sau ceva similar, se gaseste la firmele de publicitate si il taie la dimensiuni tot acolo. Il si curbeaza dupa forma originala daca reusesti sa scoti geamul intreg. Dupa care aplici o folie UV si il lipesti bine tu sau dai un ciubuc la baietiii de la parbrize. Va fi mai greu cu demontatul dar nu imposibil. Si na e ,,reparatie,, nu OEM. Nu o sa poti dormi noaptea stiind asta!

                        aici ai cautat?>https://www.olx.ro/oferta/dezmembrez...tml#b1ae77ca4c
                        dacliber
                        Senior Member
                        Last edited by dacliber; 14-04-18, 10:13.
                        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                        Comment


                        • #13
                          am cautat, nu are

                          Comment


                          • #14
                            Unul nou probabil doar la reprezentanta. Nu stiu sa comercializeze cineva after-market asa ceva.

                            Dar sincer, e asa de mare franciza de te gandesti la chestii artizanale gen plastic, dezmembrari etc?? Adica pare o bataie de cap mare, si in opinia mea orice chestie de genul asta facuta artizanal scade valoarea masinii. Adica eu clar nu as cumpara o masina cu plafonul panoramic diferit de OEM...
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment

                            Working...
                            X