SilviuZ: '17 Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC M/T Elegance, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Va multumesc! O grija in minus la revizii.

    Comment


    • #17
      Am reusit sa ridic masina si deja am venit cu ea in tara pentru inmatriculare.
      Dupa 2500km parcursi pot spune ca ma declar foarte multumit de achizitie, nu cred ca as fi gasit masina in clasa compacta care sa mi se potriveasca mai bine. Bineinteles ca Civic Tourer are si cateva mici neajunsuri, dar de dragul design-ului si al feeling-ului general, trec orice cu vederea.
      Am incarcat si pozele promise, sper doar sa mearga link-ul.
      https://imgur.com/a/etJvuYK

      Comment


      • #18
        O bijuterie! S-o porti cu placere!

        Comment


        • #19
          Faina culoarea. Printre preferatele mele. Pentru mine cel mai mare neajuns e spatiul in fata mai mic ca la generatia mea.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #20
            Super culoarea😉 so stapanesti sanatos

            Comment


            • #21
              Va multumesc! Recunosc ca initial nu mi-a placut culoarea asta, as fi vrut alb, insa acum imi place foarte mult, contrasteaza bine albastrul asta cu negrul lucios.

              ticker, sa stii ca mie mi se pare ca si pe locurile din spate se sta cam ingramadit, spatiul la picioare fiind destul de limitat. Nu imi imaginez 2 adulti calatorind in spate mai mult de 3 ore, dar stiam lucrul asta inainte de a cumpara Civic Tourer.
              Masina asta e clar gandita in primul rand pentru dinamica si senzatia de sportivitate, privilegiat fiind in acest caz soferul.
              Cunoaste cineva in zona Brasov sau Bacau o firma care monteaza folii auto si lucreaza ingrijit? Initial am zis sa o las asa pentru siguranta traficului, insa se incalzeste destul de mult in interior, asa ca o sa caut niste folii care nu au o nuanta asa inchisa.

              Comment


              • #22
                Minunata culoarea. Imi plac stopurile negre, inca nu am vazut pe tourer. Eu am montat folie in Brasov la Glasstuning.

                Comment


                • #23
                  Sunt puse de la facelift-ul din ultimul an de fabricatie.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Si eu am fost surprins sa vad ca are stopuri cu tenta inchisa, chiar da un aer modern masinii.
                    Am mai vazut si pe altii recomandand Glasstuning. Ai fost multumit de calitatea lucrarii?

                    Comment


                    • #25
                      Multumit de calitatea lucrarii, iar bonus am primit un tratament de parbriz anti ploaie care a tinut cateva luni bune.

                      Comment


                      • #26
                        frumoasa masina ;-) sa o stapanesti sanatos si sa te poarte multi km
                        www.soundlightvideo.ro
                        www.slvservices.ro
                        EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                        '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                        Comment


                        • #27
                          Multumesc pentru urare, sintax!
                          In sfarsit de Vineri am terminat si cu nebunia inmatricularii, mai am doar sa intru in posesia certificatului.

                          @marcel
                          Folie mi-am montat la Bacau, inclusiv pe geamurile din fata, bineinteles cu respecatrea legislatiei in vigoare. Nu pot spune ca sunt 100% satisfacut de calitatea lucrarii, dar e ok. https://imgur.com/a/kBPaAzX

                          In rest masina merge bine si abia astept in fiecare zi sa o conduc, chiar daca nu am drum de facut, imi gasesc cate ceva.
                          Ma mira faptul ca vad multe persoane care intorc privirea dupa masina, nu ma asteptam la asta, mai ales ca nu e marca nemteasca...
                          Am totusi o nelamurire legata de regenerarea filtrului de particule: in manual scrie ca pe display-ul i-MID, in timpul regenerarii (care dureaza aprox. 20 min.) ar trebui sa afiseze o pictograma. Desi masina are acum 3700 km (am luat-o cand avea 20km), pana in prezent nu a afisat nimic legat de regenerare. E normal ca pana la acest nr. de km sa nu faca nici o regenerare, asta in contextul in care majoritatea traseelor au fost preponderent extraurbane si nu mai scurte de 30 km?

                          Comment


                          • #28
                            salut, despre ce regenerare e vorba? trebuie facuta o revizie la 1500 km?

                            Comment


                            • #29
                              cred ca este vb despre regenerarea filtrului. eu din ce stiam (auzite) ca sa faci regenerarea filtrului este nevoie sa mergi cu masina minim 15 minute la viteze de peste 60km si cu turatii cuprinse intre 2300 - 2800 rpm. ma repet, doar din auzite nu am date clare iar in manual, recunosc ca nu m-am uitat pana acum. ma gandeam sa incerc si eu un astfel de ciclu la a mea ami ales ca am ajuns la 17500km.
                              www.soundlightvideo.ro
                              www.slvservices.ro
                              EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                              '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                              Comment


                              • #30
                                Despre regenerare:

                                https://www.youtube.com/watch?v=QVQvVrAuh8w
                                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                                Comment

                                Working...
                                X