WYDARR: '18 Honda Civic Type R GT Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bacu View Post
    Sa le conduceti cu placere, Wydarr si Sheva_C! Sheva_C, cand ii faci si ei un thread separat? :-)
    Mda :P. Multumesc mult! Ar merita clar un thread, nu stiu de ce nu ii fac... inca . Tot scriu pe la altii .
    '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
    '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
    Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

    "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

    Comment


    • Seara buna tuturor,

      Latest status: Gothaer au dat acceptul de plata pe ambele dosare. Thanks Gothaer. Piesele au fost comandate si astept sa vina.


      In alta ordine de idei, apropos de: ar trebui sa iti tii masina in garaj... uite ce se poate intampla (thanks @tigernoah pentru poze).
      BTW, pozele sunt reale, facute in Bucuresti intr-un garaj de bloc relativ nou-construit din cate am inteles.

      Si acum, fiorii de pe sira spinarii:






      Dap.. acolo chiar este o masina si bine ca nu a fost si vreun om pe acolo pe dedesubt... sper..
      I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

      https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

      Comment


      • Nu au prins bine structura de la tavanul fals de tavanul din beton... deh, mesteri...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Lucrarea pare a fi facuta de un mester care n a vazut in viata lui o structura de gips carton...

          Originally posted by ticker View Post
          Nu au prins bine structura de la tavanul fals de tavanul din beton... deh, mesteri...
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

          Comment


          • Am avut un fior vazand pozele inainte sa citesc textul.
            Ma bucur ca nu e garajul tau, ar fi fost insuportabil si pentru mine.
            ....

            Comment


            • Originally posted by ticker View Post
              Nu au prins bine structura de la tavanul fals de tavanul din beton... deh, mesteri...
              Cost reduction )
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • Originally posted by Dan P View Post
                Am avut un fior vazand pozele inainte sa citesc textul.
                Ma bucur ca nu e garajul tau, ar fi fost insuportabil si pentru mine.
                Vezi... nu garaj, nu probleme

                Va dati seama si daca i s-au cerut victimei si vreo 12 - 14K EUR sau cat o fi garajul in blocurile astea noi...
                I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                Comment


                • Zi-mi că nu e o Honda sub dărâmături..

                  Comment


                  • Wydarr,salut,ce ai mai facut cu masina?Au venit piesele pentru ea?In alta ordine de idei,ieri am luat loc intr-un Civic FK8.Foarte tare masina,pot confirma,desi nu am mers cu ea,ca poate fi o masina de familie,mai ales ca toti o lauda ca pe "confort" nu e rigida.Imi era teama insa de doua aspecte
                    -ca n-o sa incap in scaun si n-o sa-mi gasesc pozitia de condus
                    -ca scaunele au spatarele prea late si inalte si n-o sa vada astia mici mai nimic din spate.Ma gandeam ca sunt in genul celor de la A Klasse,varianta de echipare AMG,foarte confortabile,insa din spate nu vedeai nimic.
                    Concluzie personala-nici vorba de asa ceva.

                    Comment


                    • Salutare all si scuze de absenta

                      Originally posted by richie View Post
                      Zi-mi că nu e o Honda sub dărâmături..
                      Habar nu am sincer.. o sa il intreb pe tigernoah.
                      Later Edit: Aparent un Range Rover Evoque pe dreapta si o Dacia Logan pe stanga....

                      Originally posted by dantt View Post
                      Wydarr,salut,ce ai mai facut cu masina?Au venit piesele pentru ea?In alta ordine de idei,ieri am luat loc intr-un Civic FK8.Foarte tare masina,pot confirma,desi nu am mers cu ea,ca poate fi o masina de familie,mai ales ca toti o lauda ca pe "confort" nu e rigida.Imi era teama insa de doua aspecte
                      -ca n-o sa incap in scaun si n-o sa-mi gasesc pozitia de condus
                      -ca scaunele au spatarele prea late si inalte si n-o sa vada astia mici mai nimic din spate.Ma gandeam ca sunt in genul celor de la A Klasse,varianta de echipare AMG,foarte confortabile,insa din spate nu vedeai nimic.
                      Concluzie personala-nici vorba de asa ceva.
                      Nu am nicio veste de la Asko, maine chiar o sa le dau un telefon.
                      In alta ordine de idei, ieri venind pe DN1, m-am intersectat cu un frumos CTR FK2 Negru. L-am vazut, am clipit avariile, el / ea a dat flash-uri. A fost fun.
                      Fiind cu soarecii in spate, care ma toarna la jumatatea mea mai buna cu ce viteza maxima am mers.. am renuntat la joaca si.. m-am retras pe banda I.
                      Wydarr
                      Senior Member
                      Last edited by Wydarr; 21-05-18, 21:12.
                      I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                      https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                      Comment


                      • Update cu piesele, am vorbit azi cu Florin de la Asko si m-a ingropat (NU din vina lui sau Asko / Honda Romania).
                        Honda UK nu le-a dat pana acum nici macar o data orientativa de livrare pentru bara spate... ceea ce inseamna ca poate sa vina inclusiv in august...
                        Again, Florin a fost ca de obicei, SUPER si nu am absolut nimic sa le reprosez lor, doar ca.. e dezolant ca le ia celor din UK 2 luni sa trimita o bara.. daca or fi si doua luni..
                        Vom vedea. Mi-a promis ca le mai face o cerere si ma tine la curent.
                        Concluzia.. nu loviti CTR-ul... (or something)

                        I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                        https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                        Comment


                        • E pacat ca-si trateaza asa clientii. E totusi produsa in UK, piesele de acolo vin. Si din Japonia ar fi venit cu containerul intr-o luna.
                          '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                          '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                          Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                          "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                          Comment


                          • Originally posted by dantt View Post
                            Da,cu TPMS-ul am avut probleme ieri de doua ori.Am inceput sa cred ca am o problema la una dintre anvelope.Am refacut presiunea si n-avea nici una nimic.Toate aveau presiune ok,fara nici o variatie.Stiam ca e mai rudimentar sistemul,insa ma asteptam sa nu dea erorile astea.Ma rog,nu-i un capat de tara pana la urma,insa si pe mine ma obliga sa port un manometru de presiune in portbagaj.
                            Mi s-a intamplat si mie la primul drum mai lung, pana la Iasi, cand mi s-a aprins de 2 ori intr-un timp foarte scurt. Luasem si un damb mai urat si m-am panicat. Dar nu a fost nimic, am verificat presiunea si era ok. Cred ca problema a fost de la faptul ca am alternat destul de repede modurile (am mers pe Sport vreo 20 min, dupa care am schimbat pe Comfort pt alte 30 min si am revenit la Sport). Cred ca ceva nu i-a placut. De atunci n-am mai avut probleme si am mers vreo 400 km la drum intins.
                            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                            "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                            Comment


                            • Originally posted by Sheva_C View Post
                              E pacat ca-si trateaza asa clientii. E totusi produsa in UK, piesele de acolo vin. Si din Japonia ar fi venit cu containerul intr-o luna.
                              Masina este asamblata in UK dar bara poate sa fie facuta si in China sau Romania nu neaparat in UK.

                              Comment


                              • Originally posted by Sheva_C View Post
                                E pacat ca-si trateaza asa clientii. E totusi produsa in UK, piesele de acolo vin. Si din Japonia ar fi venit cu containerul intr-o luna.
                                Am optat pentru varianta sa fac prima reparatie (inlocuit aripa, janta, cheder stanga fata) pentru ca nu puteam sa deschid bine usa de la sofer si exista contact intre portiera si aripa deformata.
                                Florin a facut presiuni si se pare ca ar veni si bara in doua saptamani-ish.
                                Asteptam cu interes provincia (Swindon, Wiltshire )
                                I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                                https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                                Comment

                                Working...
                                X