WYDARR: '18 Honda Civic Type R GT Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dragi forumisti,

    Nu am mai postat de ceva timp, fapt pentru care imi cer scuze.
    Intre timp am gasit un loc de parcare al cuiva care nu il foloseste. Am avut un pic de noroc.
    Ultimele piese de la primele doua evenimente ajung pe 18 iunie moment in care masina va fi in sfarsit ca noua...
    Ah, a doua oara imi cer scuze. Era o realitate paralela in care astazi cand ajungeam in parcare nu gaseam asta:


    Ma duc sa iau un Xanax si pusca cu luneta. Nu neaparat in ordinea asta.
    Stay safe.
    I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

    https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

    Comment


    • Dumnezeule, aşa ceva n-am mai văzut

      Īmi pare sincer rău de tot ce s-a īntāmplat şi de azi īnainte n-am să mai spun că sunt ghinionist.

      Īţi doresc să se oprească totul aici!
      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

      Comment


      • Doamne fereste...

        Comment


        • Mare-i gradina si multi rinoceri in ea. Īmi pare sincer rău.

          Comment


          • Incredibil! Zici ca toti ti-au luat masina la ochi! De ce nu-ti montezi camere? Asa macar stii si pe cine sa folosesti pusca aia!

            Comment


            • Sa vad o masina ca a ta intr-o parcare as avea si mai multa grija decit am cind parchez linga. Cum dracu-ai parte doar de magari!
              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

              Comment


              • uau, imi pare sincer rau! Arunca cu niste aghiasma pe ea! Pune busuioc prin masina (glumesc). Ideea de camere e cea mai ok... dar tot nu te salveaza de prosti, doar ii vezi!
                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                The Power of Dreams

                Comment


                • De intamplat se intampla, o clipa de neatentie, oboseala, etc...dar sa nu lasi un bilet cu scuze si un nr de telefon...aia nu pot intelege. Dar vrem civilizatie si sa fim tratati corect, dar noi sa nu facem la fel.
                  Ma abtin...
                  '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                  '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                  ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                  ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                  Comment


                  • Bai frate, nu mai am cuvinte!
                    ....

                    Comment


                    • Se intampla cand e daily din pacate. Eu m-am resemnat.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • Salve tuturor și īncă o dată multumesc de mesaje.
                        Acum ca a mai trecut "emoția" de moment, eu rămān cu două mari, mari nedumeriri: nici nu am luat-o roșie, nu e nici ovală și au trecut și Paștele și Īnălțarea... de ce o confundă diverși cu un ou și o tot ciocănesc pe ici pe?
                        Și dacă tot o iau drept ou de Paști.. măcar un Hristos a īnviat să spună sau să scrie și ei acolo.
                        Cred ca ii fac o husă pe care să scrie: NU SUNT OU DE PAȘTI! PE BUNE!!!
                        I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                        https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                        Comment


                        • Imi pare rau. Stiu ce inseamna bani munciti dati pe o masina pt ca dupa s-o gasesti asa.
                          Nu e ghinion cum spun alti colegi. Asta e realitatea, sora mea lucreaza la o firma din zona Piata Romana. O strada aparent civilizata(numai firme multinationale...) dar invariabil isi gaseste masina(parcata regulamentar la marginea trotuarului) macar de 2-3 ori pe an lovita, harjaita, data cu cheia. Fara exceptie. Vor Romanii sa fie ca-n Germania dar ei sa se comporte ca niste animale. Poate ca investitia intr-o camera de parcare nu e asa de rea. Sunt camere bune pe la vreo 4-600 euro dar cred ca merita toti banii.

                          Comment


                          • eu daca as parca masina intr-o zona de risc si ar mai costa si destui bani, nu as sta fara o camera 360 in masina.
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • Buna seara tuturor stimabililor si stimabilelor de pe minunatul forum.

                              Avand in vedere ca threadul subsemnatului s-a transformat din funny in jurnal de accidente (din motive obiective, dar... tot bleac), am zis sa schimb un pic registrul.

                              Astazi, mi s-a intamplat o chestie de poveste.
                              Iau fetele de la after, ajung acasa, fiind intr-un conf call de la munca. Ajung in locul de parcare, fetele se dau jos din masina, eu iau telefonul, pun casca, deschid portbagajul, iau ghiozdanul meu si al fetelor, inchid portbagajul (fiind tot in call, vorbind la telefon) apas butonul de inchis usile si... pauza.

                              Pentru ca plouase si erau doua picaturi de apa pe telecomanda, zic.. s-o fi stricat zic eu, injurand in gand pe cine a facut o telecomanda care se strica de la doua picaturi de apa.
                              Apas butonul de deschis usile si.. clipeste. Din nou inchis, de 4, 5 6 ori si.. NIMIC.
                              Deja eram plin de spume. Ma uit la led-ul de pe telecomanda cand apas, de beculit, beculeste. Zic ce mama dreq? Doua varianta s-a stricat ceva la nu stiu ce sincronizare dintre telecomanda si masina sau cineva imi bruiaza telecomanda sa imi fure masina. Macar sa astepte sa o repar.
                              Inchid apelul, sun jumatea care era in casa, o instruiesc sa ia telecomanda #2 si sa incerce sa inchida usile. Acelasi comportament.
                              Intre timp, soarecii erau deja nervosi ca de ce stam atat de mult in fata blocului.
                              Reintru in call-ul de la munca, urc repede scarile, las soarecii in grija nevestei, iau cheia de rezerva, caut 5 minute cheia principala pe care in urcare nu mai stiam pe unde am pus-o, termin de tot call-ul de la munca si ma intorc jos.
                              Traversand strada spre locul de parcare, vad doi taximetristi dand tarcoale masinii. Scot telefonul, formez 112 dar nu apas inca pe "Call" si ma indrept spre ei gata de scandal.
                              Ei ma vad si cum ajungeam eu la masina, ma intreaba, FOARTE, FOARTE serviabili si politicosi, aratand spre usa dreapta spate care era larg deschisa :
                              "Este a dumneavoastra masina? Ca nu am stiut ce sa facem cu asta. Ne gandeam sa o inchidem dar nu am avut curaj"

                              Ma prefac nonsalant ca de fapt o lasasem intentionat (de parca m-ar fi crezut cineva), inchid usa, incui masina, o descui din nou, totul merge perfect..


                              In alta ordine de idei, am "implinit" 3000 km cu masina, de care sunt in continuare 2534% multumit. Alte chestii mai ciudate pe care potentialii cumparatori trebuie sa le ia in considerare sunt raza de bracaj care este.. gigantica si... cam atat.
                              Singurul "glitch" pe care l-am intalnit de 6-7 ori in cele aproape trei luni este o treaba ciudata la treapta I. Bag in viteza, si nu intra complet. (Exclus sa nu debraiez complet) Daca ridic un pic pedala de ambreiaj, maneta sare cuminte la locul ei in treapta I si pot pleca. Daca nu, trebuie sa fac combinatia bag a II-a si dupa I.
                              Incerc sa replic chestia asta cu o filmare cu telefonul data viitoare. Oricum nu ma agit prea tare.

                              Asta ar fi pentru seara asta, sa ne auzim cu bine.
                              I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                              https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                              Comment


                              • E feature, nu bug: E felul masinii de a-ti spune: buei! ai lasat o portiera sau hayonul deschise
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X