JOZSI: '17 Lexus NX 300h, F Sport, White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am cautat si eu o gramada camere de bord, si fiindca nu ma interesa wifi, BT, etc (vroiam o camera care filmeaza cat mai bine noaptea si ziua), am ajuns la aukey dr01, care e the best intr-un raport calitate-pret. Am comparat cu o groaza de modele de 100-150£, doar ca pur si simplu la 40£ cat a costat, nu exista competitie.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #47
      Eu detin de la prima masina o camera DOD LS470W pentru mine e mai mult decat trebe, seara se vede bine nu e foarte compacta dar na undeva trebuia sa intre senzorii și gps-ul 😉

      Comment


      • #48
        Am trecut de 2.500km, totul e minunat

        Comment


        • #49
          2500 km ? Vrei sa o iau eu pentru cateva zile macar.... ca sa apuci si tu de terminat rodajul anul acesta?
          BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

          Comment


          • #50
            Cu 340i la schimb, sigur - ar oferi adrenalina destula pentru cel putin jumatate de an (inca simt cum tragea M240i in ianuarie).

            Pe leasing-automobile era un NX alb de vanzare inca de dinainte sa-l iau pe al meu. Ies ieri in oras, pe jos, vad ca vine un NX alb in fata mea (nr. provzorii de Galati cu suport numar branduit leasing-automobile). Credeam ca halucinez de la caldura. Cat era probabilitatea sa ajunga chiar in oraselul meu cu (nici) 15.000 locuitori?! Putem face club! )

            Comment


            • #51
              Esti sigur? Vezi ca nu este xDrive .
              In schimb iti garantez ca "te scot" din perioada de rodaj imediat )
              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

              Comment


              • #52
                cred ca mai degraba facem club aici ca pe toyota e slaba rau activitatea sub lexus
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • #53
                  @joszi cum sunt becurile de semnal la tine pe spate?
                  intreb pentru ca la mine vin stoc cu bec cu filament - sunt singurele din toata masina cred pentru ca in rest este led all over
                  asa ca le-am schimbat cu unele led luate de pe ebay care au rezistenta deja montata in soclu deci nu ai nevoie de rezistenta suplimentara ca sa eviti hyperflash
                  calitatea la prima vedere pare foarte buna, culoarea la fel, FOARTE (aproape prea) luminoase

                  stim ca nu toata lumea are damblaua mea cu luminile dar iti zic ca sa stii ca exista solutie si e facila
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • #54
                    Turkish, ai putea să lași un link cu becurile respective te rog? Nu sună rău. Mulțumesc.
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • #55
                      Te rog, sunt si eu interesat. Inca nu am apucat sa verific daca cumva la mine sunt altfel (nu prea cred), dar ideea e foarte buna

                      Comment


                      • #56
                        am gasit la un seller pe ebay care initial parea ciudat - shipping din "Dublin, Iceland"
                        dar am comunicat cu omul si mi-a zis clar ca ships din UK cu Royal Mail Tracked - adică în RO ajunge cu GLS - mai lent dar reliable in experienta mea

                        https://www.ebay.co.uk/itm/No-Hyper-...53.m2749.l2649

                        merg numai pentru semnal fata SAU spate
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • #57
                          GLS un fel de DPD, nasol oricum, din nenumeratele experiente cu amandoi.

                          Comment


                          • #58
                            A ajuns dashcamul Viofo A129. Prima inregistrare, alegeti calitatea 1080p60: https://youtu.be/TyZplW65x6Q
                            - setari standard
                            - fara filtru CPL (nu exista inca)
                            - parbrizul trebuie curatat
                            - unghiul vertical calibrat poate
                            - reflexiile consolei centrale pe parbriz sunt tare enervante

                            Comment


                            • #59
                              La A129 m-am oprit si eu, o comand luna asta. Ai setat-o si pt parking mode?

                              L.E. A aparut si filtrul CPL, go for it!
                              https://www.viofo.com/accessories/85...sh-camera.html
                              DarthMaul40
                              Senior Member
                              Last edited by DarthMaul40; 08-07-18, 10:18.

                              Comment


                              • #60
                                Eu l-am luat de la reprezentantul din Romania unde nu este disponibil, inca. Admit, m-am grabit: am dat comanda in ziua in care a intrat A129 in stoc. Nu vreau sa tragi cabluri, astfel am renuntat atat la camera pe spate (DUO), cat si la kitul de alimentare pentru parking mode. Si din pacate nu are buffered parking mode-ul pe care l-as dori, ci doar timelapse si shock parca.

                                Comment

                                Working...
                                X