JOZSI: '17 Lexus NX 300h, F Sport, White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bravo! O alegere buna. Si eu cochetez cu idea unui Lexus, dar pana acum nu am avut curaj sa-l incerc. Poate peste 2-3 ani. Cat a fost halatul?
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #17
      @Xander: initial am fost sa vad un FX50 dar era intr-o stare jalnica, deci am luat FX30d-ul unui cunoscut. daca as putea da timpul inapoi, as fi cautat un FX37 (are impozit mai mare, consum la fel ca diesel dar putere, fiabilitate si sunet mult superior).

      @Doc: masina a fost putin peste 50.000 euro brut (la noi ar fi fost 57.850 euro).

      Comment


      • #18
        Absolut superba, felicitari!

        Comment


        • #19
          Originally posted by Jozsi View Post

          ....
          @Wagner - stiai ca de anul acesta ofera 10 ani garantie pe propulsia hibrida?
          Multam' de pont, nu stiam! Degeaba n-o ofera, banuiesc eu..
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #20
            Sa o stapanesti sanatos!
            Pret bun, 2018 CRV Hybrid cu echipare buna sigur va ajunge ~40k €.
            Astept review pipait minutios interior . Nu cred ca ai dat gres, Lexus are 7 ani loc 1 pe sedan ES pt cel mai perfect interior (cusaturi la mm, aliniere, etc), OCD stuff

            Comment


            • #21
              Felicitari, frumoasa si....e Lexus
              '17 Civic TypeR FK8 Championship White
              '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
              ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
              ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

              Comment


              • #22
                Superba, felicitari!
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #23
                  S-o stapanesti sanatos Jozsi!
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc!

                    Intre timp am gasit pe cineva pentru protectie ceramica, maine iau legatura cu el si vom alege tratamentul potrivit. El lucreaza cu CQuartz UK si Nanolex, insa @BlackMagic mi-a recomandat Gyeon si as merge pe asta (de fiecare data m-a sfatuit bine, multumesc mult!). Voi ce experiente aveti cu aceste marci?

                    Teoretic pe maine ajunge Certificatul de conformitate, sper sa pot scoate numere rosii inainte de Paste.
                    Jozsi
                    Senior Member
                    Last edited by Jozsi; 04-04-18, 22:10.

                    Comment


                    • #25
                      Să te bucuri de ea!
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • #26
                        Felicitari, foarte faina masina! S-o stapanesti sanatos!

                        Comment


                        • #27
                          Avand in vedere ca am tinut Pastele mai repede cu o saptamana, weekendul trecut am avut ocazia sa ma plimb cu masinuta. Am facut 800km si am un consum de 6.3%. In oras scade si extraurban creste. Am ramas foarte surprins cand am vazut ca scade la urcare prin munti (am si facut o poza la Valea Draganului). Motoarele electrice ajuta aproape in permanenta si ofera un cuplu suplimentar. Nu am decat cuvinte de lauda, mai putin la sistemul infotainment care se misca ca un PDA/GPS de prin 2005.

                          Comment


                          • #28
                            Masina a primit astazi protectie ceramica Gtechniq Platinum. Las pozele sa vorbeasca: https://www.facebook.com/groups/1879...8253649098892/

                            Respectiv, numerele definitive de inmatriculare - astept talonul si merg sa explorez tarile vecine

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Jozsi View Post
                              Masina a primit astazi protectie ceramica Gtechniq Platinum. Las pozele sa vorbeasca: https://www.facebook.com/groups/1879...8253649098892/

                              Respectiv, numerele definitive de inmatriculare - astept talonul si merg sa explorez tarile vecine
                              Pai ii alba. Oricum nu se vede nimic pe alb. Poate sa fie zgariata toata si nu se observa

                              Comment


                              • #30
                                Foarte frumos, Jozsi! Sa te poarte sanatos.
                                Zi-ne cum e drumul pe Valea Draganului, eventual la rubrica potrivita. Multumim anticipat!
                                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                                Comment

                                Working...
                                X