Sistem multimedia aftermarket Honda Accord CU1 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sistem multimedia aftermarket Honda Accord CU1 2015

    Salutare! Subiectul s-a mai discutat iar eu as zice ca am citit toate threadurile deschise aici, dar nimeni nu a parut sa duca pana la capat incercarea .

    Vreau sa va intreb ce parere aveti despre urmatoarea idee, si daca vi se pare realizabila:
    Adaptorul de aici, care nu mi se pare un capat de tara in ceea ce priveste pretul:

    https://www.ebay.com/itm/CARAV-11-06...-/301784719642

    Plus un 2DIN Android undeva in jur de 500 euro

    Montajul l-as face la Asko - in cei 10 ani de cand le sunt client nu m-au dezamagit.
    Orice parere este binevenita, pozitiva sau negativa.

    Modelul este Accord Lifestyle,fara navigatie dar cu 10 boxe - cel care s-a vandut masiv in RO pe final de gama, in 2015

    Multumesc!
    silviu242003
    Member
    Last edited by silviu242003; 14-03-18, 20:36.
    '15 Honda Accord 2.0i M/T Lifestyle, Volcano Grey

    Past: '08 Honda Civic 5D 1.8 M/T Executive, Nighthawk Black

  • #2
    Ca sistem ti-as recomanda un joying de 7" pe care il voi achizitiona si eu pt civic. Il dai cu achizitie din Germania si eu zic ca nu vei avea probleme. Si e undeva la 300 dolari cu transport cu tot. Specificatiile sunt mai mult decat suficiente pentru cativa ani de folosire intensa.

    https://www.aliexpress.com/item/New-...999.265.Qc6YMJ

    Sa te interesezi si de adaptorul pentru comenzile de pe volan.

    Comment


    • #3
      Ce sa spun... si eu m-am interesat inainte si inapoi. Partea proasta e ca plansa de bord cu unitatea din dotare arata asa de bine .... Stiu ca au fost ceva solutii pentru a pune ceva navigatie / sistem / ecran in loc de navigatia standard sau display-ul din "adancul" plansei ( pentru configuratia Comfort / Elegance / Executive fara navigatie - pentru CU1/2 cumparat din afara Romaniei ).
      Am vazut rar cate un exemplar pe mobile.de ce avea aceasta modificare, am scris posesorului sa-mi spuna ce a facut si ce a pus, dar nu am primit niciodata vreun raspuns.
      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

      Comment


      • #4
        Cat despre acel Joying, l-am avut si eu pe FN1, dar era cam incet. Iti faceai treaba, dar ... era incet. As vrea ceva daca exista cu stabilitatea / viteza echivalenta unui Galaxy Tab2. Joying-ul ala era ca o tableta low buget din 2014.
        '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
        ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
        ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

        Comment


        • #5
          Da, si eu caut ceva mai rapid si sunt de acord ca arata foarte bine plansa originala. Dar, desi sunt topit dupa masina, parca tot as face ceva sa o aduc mai aproape de anul 2018 ). M-am uitat la noile modele de civic, super-tehnologizate insa e clar ca asta imi place in continuare cel mai mult
          '15 Honda Accord 2.0i M/T Lifestyle, Volcano Grey

          Past: '08 Honda Civic 5D 1.8 M/T Executive, Nighthawk Black

          Comment


          • #6
            T-bone, ai avut din intamplare varianta asta octa core cu 2 gb ram? ca mai citisem niste reviewuri pentru cea de quad core si intr-adevar vazusem ca era inceata si ma gandeam daca sunt ceva imbunatatiri considerabile la modelul asta nou. Din pacate alte alternative nu prea am gasit nici eu. Doar pt accord o navigatie in sua, dar era 500$ si mai adaugai si transportul plus taxele vamale. (bine la cl e si alta distractie ca vine cu tot cu comenzile de clima etc. )
            Ar mai fi si varianta mai grea totusi, unde mi se pare ca ar trebui si ceva cunostiinte de soft, in care sa adaptezi o tableta de ultima generatie si sa ai cumva posibilitatea si sa revii la ocnfiguratia initiala oricand.

            Comment


            • #7
              Nu am avut varianta Octa pe Civic. A fost varianta "quad". Cred ca totul statea in faptul ca avea ram putin si de viteza foarte mica. Una peste alta, era exact ca o tableta ieftina comparat cu un Galaxy Tab de la Samsung. Cineva a mai scris pe aici ca a gasit salvarea (scumpa din ce a scris) cu un model nou de navigatie. Oricum pentru CU voi incerca cat mai mult cu putinta sa nu ii pun caci stric toata plansa. La CL oricum e in mijloc si nu strici nimic.
              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

              Comment

              Working...
              X