GOSPODARU: '05 Honda Jazz 1.4, Yellow

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GOSPODARU: '05 Honda Jazz 1.4, Yellow

    Salutare tuturor . Am achizitionat de curand o cocioabă de jazz cu 142000km in bord (la ce uzura au plasticele prin ea si volanul , are sigur 220000+) .
    Dupa multiple gunoaie (a se citi Tdi-uri , Cdti-uri , hdi-uri si alte exemplare care merg cu carburant de tractor) , am decis sa iau acest tomberon dragalas .
    Masina se prezinta cat de cat bine , estetic a avut o viata destul de grea , si va avea incontinuare ca e luata pe post de masina de tavaleală .
    Am vrut sa incerc si honda dupa ce m-am tot uitat si am tot cotrobait forumurile de la noi si de afara , forumuri unde e destul de apreciata marca din prisma cheltuielilor mici de exploatare .

    Am o mica problema cu acest coteţ : in afara faptului ca ma opreste lumea noaptea cand merg spre casa crezand ca sunt taxi , am martorul "check engine" aprins in bord .
    Eroarea este de la valva egr , cu mesajul "incorrect flow" .
    Valva este noua si am incercat sa o reinitializez cu un tester multimarca pe care il detin . Daca imi poate oferi cineva un sfat sau o indrumare as fi recunoscator .
Working...
X