Jante aftermarket

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante aftermarket

    Salutare tuturor! La sfarsitul lunii mai (sper) voi fi posesorul unui CR-V 2.0 AT, Passion Red Pearl, nivel de echipare Elegance Navi. Cum am procedat si la masinile anterioare, vreau jante de iarna si jante de vara. Ma gandesc sa le las pentru iarna pe cele OEM si sa cumpar altele, tot de 17, pentru vara. Ceva sugestii? Multumesc anticipat! PS: sunt la prima Honda.

  • #2
    De vara sunt de preferat jantele pe '18, cu talonul inalt de 60, bune la viteza.
    Iar de iarna sunt ma utile cele de '17 cu talonul inalt de 65, mai utile pentru obstacole.
    Eu asa le am si mi-e foarte bine.
    Dar depinde si care sunt variantele mentionate in omologarea din cartea de identitate.
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      Multumesc! Am ales CRV pentru comfort si pentru linistea sotiei, care face urat la viteza (adica tot pentru comfort&#129323. Pe curbe nici cu A4, care putea, nu intram cu mai mult de 80... So, rularea tre sa fie cat mai lina.

      Comment


      • #4
        Salut, postez tot aici, avand aceeasi problema: ce jante de aliaj aftermarket se potrivesc la un CR-V 2007, si sunt de incredere, adica sunt fabricate bine? In manualul masinii nu am gasit referiri la dimensiunile jantelor, ci doar ale anvelopelor. Tot pe subiectul asta, sunt curios daca jantele pe 17" de pe CR-V 2012-2014 se potrivesc pe CR-V 2007, pentru ca am gasit la dezmembrari asa ceva, ma gandesc ca ar trebui sa fie compatibile.
        Ideea este ca vreau sa pastrez jantele actuale pe 18" pentru anvelopele de vara, si sa mai cumpar un set pe 17" pentru anvelopele de iarna, am trecute ambele variante in CIV. Prima optiune este sa gasesc niste jante pe 17" sh, originale Honda, si daca nu gasesc, sa caut unele aftermarket.
        Multam.

        Comment


        • #5
          Am rezolvat intre timp: am gasit si cumparat la un pret bun un set de jante originale pe 17".

          Comment


          • #6
            Intre timp am vandut CR-V-ul si mi-au ramas jantele pe 18", model Executive. Daca intereseaza pe cineva, sunt de vanzare, dar nu pot pune anunt aici pe forum.

            Comment

            Working...
            X