Reglaj faruri CR-V 2012-2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglaj faruri CR-V 2012-2017

    Salutare! Mici probleme cu cei din trafic, desi n-am nici cea mai mica intentie sa ii incomodez. Mai mult ca sigur, farurile bat mai sus decat ar fi normal, dar am cautat ceva... un buton, rotita prin bord, insa nu gasesc nimic. Mi sa mai spus ca farurile se regleaza automat, in functie si de greutatea de pe spate, dar totusi cred ca e posibil sa existe un mod alternativ, ceva... o reglare manuala. ...sau poate un service este cea mai buna solutie... Are cineva vreo idee in legatura cu problema mea?
    „Important este să nu te oprești niciodată din a-ți pune întrebări.” — Albert Einstein

  • #2
    Din manual:
    “Modele dotate becuri de far cu tub
    de descărcare de înaltă tensiune:

    Autovehiculul dumneavoastră este dotat cu
    un sistem automat de reglare a farurilor care reglează automat unghiul vertical al luminilor de întâlnire. În cazul în care constataţi o modificare substanţială a unghiului vertical al farurilor, este posibil să existe o problemă a sis- temului. Autovehiculul dumneavoastră trebuie să fie verificat de o reprezentanţă.”
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

    Comment


    • #3
      Multumesc mult! Probabil ca luni, direct in service...
      „Important este să nu te oprești niciodată din a-ți pune întrebări.” — Albert Einstein

      Comment

      Working...
      X