Problema lumina interior Honda Jazz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema lumina interior Honda Jazz

    Buna seara. Este normal ca in momentul in care deschizi portiera sa nu se aprinda plafoniera? Mentionez ca daca se apasa pe plafoniera pentru modul citit se aprinde. As fi recunascator daca ma puteti ajuta cu aceasta informatie. Multumesc

  • #2
    Pai cred ca intrerupatorul are trei pozitii: una pentru citit, una in care se aprinde la deschiderea usii si se stinge la inchiderea ei, si una in care nu se aprinde. Incearca sa-i gasesti pozitia doi si ar trebui sa mearga.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #3
      Originally posted by Delphi View Post
      Pai cred ca intrerupatorul are trei pozitii: una pentru citit, una in care se aprinde la deschiderea usii si se stinge la inchiderea ei, si una in care nu se aprinde. Incearca sa-i gasesti pozitia doi si ar trebui sa mearga.
      Din cate am vazut eu nu are decat pozitia off si on pentru citit.

      Comment


      • #4
        Daca tin minte bine de la al meu...
        In fata ai doua pozitii (apesi odata pe lampa se aprinde - inca o data se stinge) DAR,
        Ca sa se aprinda cand sunt deschise usile, trebuie sa selectezi pozita de mijloc (On-Auto-Off) de la lampa din spate, si atunci se vor aprinde si cele din fata cand sunt deschise usile...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Eu cred ca cele din fata nu se aprind decat din cele 2 butoane. Cele 2 lampi sunt diferite de plafoniera care se gaseste in mijlocul plafonului (sau in spate cum spune ticker)
          Plafoniera are cele 3 pozitii si se aprinde cand se deschide usa sau cand se deblocheaza usile.
          Am sa verific, dar eu asa cred.

          Comment

          Working...
          X