Telecomanda Honda Civic Aerodeck

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Telecomanda Honda Civic Aerodeck

    Salutare ! Nu stiu daca s-a mai postat ceva in legatura cu problema asta eu nu am gasit(posibil sa nu fi cautat bine).Detin o Honda Civic Aerodeck , am achizitionat-o de vreo 2 ani , are inchidere centralizata din fabrica , dar nu am primit si telecomanda la ea. Am cumparat una , dupa seria de sasiu , Valeo , dar... nu reusesc sa o sincronizez . Tot ce am gasit pe diferite site-uri sunt metode pentru cele RF , iar aceasta este cu infrarosu. La Honda in Constanta(Autoklass) nu au acel aparat pentru sincronizat acest model de telecomanezi .Daca are cineva o idee despre cum as putea sa o sincronizez , poate stie cineva vreo reprezentanta / service prin Romania , care poate sa faca acest lucru... as fi recunoscator. Nu as vrea sa inlocuiesc inchiderea originala, mai ales ca am dat si o gramada de bani pe telecomanda. Va mutumesc anticipat!

  • #2
    Intreaba la Asko in Bucuresti
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      O sa incerc si revin cu lamuriri . Multumesc!

      Comment


      • #4
        Te-ai uitat și aici? http://www.hondacivicforum.co.uk/30-...e-key-fob.html
        KMR
        Super Moderator
        Last edited by KMR; 17-02-18, 09:13.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #5
          Multumesc! M-am uitat , din pacate nu functioneaza. Trebuie , cum spune "neilvti" in ultima postare de pe pagina, trebuie , acel dispozitiv , care costa vreo 150-200 Euro, pentru sincronizat. L-as fi cumparat daca era mai ieftin, sau daca mai aveam la ce sa il folosesc. Momentan am instalat una , fara sa deteriorez sistemul original, si cand voi reusi sa ii dau de cap , o sa o scot.
          Adrian85
          Junior Member
          Last edited by Adrian85; 19-02-18, 22:48.

          Comment

          Working...
          X