dantt: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok,merci mult,am sa incerc.

    Comment


    • N-am mai scris demult pe aici...Am făcut primul schimb de ulei in jur de 11500 km.Masina arata că mai am de parcurs aproape 2000 km până la următorul schimb.N-am făcut numai schimb de ulei,ci revizia completa,deși băieții de la Asko ziceau că nu e neapărat necesar,am zis că n-are rost să mai bat un drum de la Pitești special pentru filtre și oricum rău n-are ce să-i faca.Au strâns și niște șuruburi mari la puntea spate că ziceau că așa e normal.Masina e o încântare sa o conduc (când o prind),exceptând sistemul multimedia care e o mizerie,n-am nimic de reproșat .N-am luat mașina pentru consum,însă nu pot sa nu remarc cat de puțin consumă aceasta mașină indiferent de modul de conducere.

      Comment


      • Salutare. Urmeaza si la mine, vineri is programat la Nord. Cat ulei ti-au bagat in motor?
        Buna informatia cu stransul suruburilor, o sa-i urmaresc si eu daca verifica suruburile trenului de rulare.

        Comment


        • Salut,scuze de întârziere.Ulei au băgat vreo 3,5 litrii.Cel puțin așa aproximez că a mai rămas în bidonul de 4 litrii pe care l-au folosit.

          Comment


          • Aha, perfect. Asta era si cantitatea pe care o gasisem pe net si eu. Merci fain.

            Comment


            • Cu plăcere.,oricand.

              Comment


              • Imi poti spune, te rog, cat te-a ajuns revizia la Asko si ce ulei ti-au pus? Am sunat astazi pentru o programare si mi-au spus ca se poate pune atat ulei Honda cat si Texaco, pretul fiind ~800 cu Texaco si ~1000 cu Honda. (toate filtrele + ulei)

                Comment


                • Vezi ca Nord-ul are preturi mai mici , asta ca alternativa. Dar, cu mentiunile de rigoare (consemnate pe jurnalul meu), care poate nu deranjeaza pe toata lumea.

                  Comment


                  • Dantt imi cer scuze pt OT . De ce nu faceti ca posesori de civic X topic separat doar pentru partea de oil range? Din cate vad e una din nemultumirile/intrebarile cele mai des intalnite pe topicurile de civic ultima generatie. Inca odata mii de scuze .

                    Comment

                    Working...
                    X