IONUTTRUFIN: '13 Honda Civic 5D 1.6 i-DTEC echipare? , White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IONUTTRUFIN: '13 Honda Civic 5D 1.6 i-DTEC echipare? , White Orchid Pearl

    Salutare tuturor,

    Din aprilie anul trecut sunt si eu posesor al unui Civic 5d diesel. Aproximativ 77000 de km. Ne cunoastem de pe la 15k.

    Foarte incantat de masina pana acum, in special de consum. Pentru mine a variat intre 5 si 6% in functie de ponderea drumurilor in exteriorul orasului. In general, calculul la pompa de cu 0,3-0,4 litri peste cel aratat de computerul de bord. Am atasat istoricul de alimentari din ultimele luni pentru cei interesati de detalii.
    Attached Files

  • #2
    Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      bun venit pe aici si la cat mai multi km cu dansa ! deci diferenta de pret din septembrie pana acum este 1ron/L si totusi strazile sunt pline de maisini
      R 42659 - Milano Red Ep3

      Comment


      • #4
        Multumesc! Da, cam asta e diferenta. Insa la cat de aglomerat e, ai spune ca e prea ieftina benzina sau prea mici taxele.

        Saptamana trecuta am fost cateva zile intr-o tara in care taxele la achizitia unei masini ajung pana la 150-180%. Motorina e 5.92 lei per litru. La 10 seara si -7 grade celsius erau multe biciclete in miscare. Masini inmatriculate in Bulgaria nu am vazut

        Comment

        Working...
        X