Conectare telefon la HFT (bluetooth).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conectare telefon la HFT (bluetooth).

    Salutare, am conectat telefonul la sistemul handsfree al masinii dar de cate ori incerc sa sun folosind telefonul :
    1. Nu suna telefonul celuilalt nici in masina , nici in casca (imi arata in telefon ca sunt conectat la bluetooth )
    2. Cand raspunde destinatarul mi se conecteaza automat pe casca telefonului si trebuie sa schimb manual din telefon pe iesirea bluetooth pentru a purta convorbirea prin sistemul audio al masinii.

    Din telefon nu am gasit nici o optiune prin care as seta default conexiunea bluetooth in cazul in care apelez un numar. Specific faptul ca apelurile intrate in telefon se aud implicit prin boxe si pot raspunde folosind comenzile de pe volan.

    La alte masini de exemplu apelurile date si primite din telefonul conectat la masina se aud implicit in sistemul bluetooth handsfree.

  • #2
    La generatia ta (si a mea) am impresia ca sistemul a fost gandit astfel:
    - daca initiezi apelul din hands free apelul va fi rutat prin boxe
    - daca il initiezi din telefon, il considera private call (ceilalti din masina sa nu auda) si nu ti-l da prin boxe
    - un workaround (pentru ultima chestie) pe care eu il folosesc cu success: faci apelul de pe telefon si inchizi imediat, pe urma din hands free ii dai "Redial" (sau ii bagi numarul in agenda)

    Comment


    • #3
      Si la Civic X e la fel si private call e foarte util uneori

      Comment

      Working...
      X