Cu ce ma poate ajuta modulul OBD II pe Civic 5d 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu ce ma poate ajuta modulul OBD II pe Civic 5d 2009

    As vrea sa achiziționez un modul bluetooth OBD II pentru Civicul meu 5d/ex 2009 și nu stiu daca merita, prin aplicația Torque in afara de informațiile “utile” ce altceva pot sa fac, pot șterge erori? Ați avut vreodata erori pe care sa le detectata și sa le ștergeți voi de pe mobil prin acest fel de modul. Am gasit un tip de modul compatibil cu Ios cu apro 150lei, merita?
    Mulțumesc

    App. Nu am mai postat de vreo 4-5 ani, Civicul e bine 150.000km totul e Ok nu am schimbat mare lucru (planetare dar achiziționate second-hand). Dar bunicuța (Accordul din ´81) a ajuns la fier vechi in Germania, o poveste foarte trista...
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 01-02-18, 19:45.
    honda the power of my dreams
    ACCORD '81 1.6l M/T EX,BLUE SKY
    CIVIC '09 1.8l M/T,POLISHED METAL METALIC
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/shurub001/

  • #2
    Cate erori ai avut pana acum in bord? In functie de asta iti poti raspunde singur

    Daca te intereseaza sa urmaresti temperatura antigelului, afr-ul, ori temperatura pe admisie, poate fi ok. Eu am un asemenea dispozitiv dar recunosc ca mai mult l-am folosit pe masinile altora (non Honda) pt citirea unor erori si resetarea lor, sau pe S2000 pentru logarea unor parametri. )
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • #3
      Corect! 0 erori pana acuma in bord. Dar poate fi util pentru informațiile suplimentare daca te intereseaza.
      Poți sa imi dai mai multe amanunte despre modelul pe care il folosești și pe ce sistem mobil il loghezi?
      honda the power of my dreams
      ACCORD '81 1.6l M/T EX,BLUE SKY
      CIVIC '09 1.8l M/T,POLISHED METAL METALIC
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/shurub001/

      Comment

      Working...
      X