Rezonator Honda Accord 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezonator Honda Accord 2009

    De curand am suferit un mic incident cu Honda mea, pe partea stanga fata. Au rezultat ca daune: aripa stanga fata, bara fata smulsa din locas si se pare, in interior, rezonatorul ce face legatura dintre admisia de aer si cutia in care sta filtru de aer, spart.
    Cica aceasta piesa nu se gaseste after market si una noua OEM ar fi 1100 lei. Mi se pare ridicol pretul pentru o cutie de plastic, mai ales ca mergand cu ea sparta masina scoate un sunet demential.
    Idei, pareri, va rog.

  • #2
    Pai la banii astia, 1100 lei cred ca iti iei o admisie sport pentru masina ta mai ales ca e una capabila si zici ca si iti place sunetul. Daca vrei neaparat sa ramana admisia originala, cauta ceva prin dezmembrari ca nu e musai sa fie noua.

    Comment


    • #3
      Sau, dacă nu găsești la dezmembrări, lipește-o pe cea actuală ( dacă nu lipsesc bucăți din ea ).
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #4
        Originally posted by KMR View Post
        Sau, dacă nu găsești la dezmembrări, lipește-o pe cea actuală ( dacă nu lipsesc bucăți din ea ).
        Din pacate cutia este distrusa aproape total si nu mai poate fi lipita. O sa aleg varianta de a astupa cele 2 gauri ce comunicau cu rezonatorul si voi merge fara aceasta cutie. In cazul in care sunetul sau orice altceva ma va deranja la masina, voi cauta unul la dezmembrari.

        Comment

        Working...
        X