Aditiv diferential CR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by dacliber View Post
    Ce stiu eu?!!! By default e activ, uneori si daca vezi ce scrie pe un buton creierul asociaza cu ce vezi mereu, adica buton ON/OFF chiar daca el e doar OFF.
    Are dreptate insa, intuiesc ce vrea sa spuna, in offroad in unele situatii, VSA off e folositor mai ales ca la Honda cuplul maxim e la turatii mari.

    Asa e, doar ca fix invers...

    Cand apesi VSA Off, ce sa vezi, se dezactiveaza VSA, de aici si martorul aprins in bord, pe care scrie tot OFF.
    Si da, sunt situatii in care e utila DEZACTIVAREA VSA, ce nu e tot una cu activarea manuala, dealtfel imposibila.

    Comment


    • #17
      Originally posted by CatalinP View Post
      Asa e, doar ca fix invers...

      Cand apesi VSA Off, ce sa vezi, se dezactiveaza VSA, de aici si martorul aprins in bord, pe care scrie tot OFF.
      Si da, sunt situatii in care e utila DEZACTIVAREA VSA, ce nu e tot una cu activarea manuala, dealtfel imposibila.
      Pai si eu ce am zis?! incercam doar sa clarific o exprimare incalcita, intaleg cum functioneaza sistemul/sistemele.
      dacliber
      Senior Member
      Last edited by dacliber; 06-05-18, 12:54.
      ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

      Comment


      • #18
        Asta este dezavantjul major al discutiilor pe forumuri, cu precadere in Ro... Fiecare crede ca e detinatorul supremului argument, al supremei experiente, al mecanicii celeste, si daca e altcineva cu alta experienta sau de alta parere, nu adaugam acea experinta in sfera posibilului, ci aratam imuabili ca avem o parere la care tinem fundamental pentru ca, nu e asa, e singura posibila. Trist.
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • #19
          Ca sa nu fie neintelegeri ar trebui sa fiti mai explicit. Nu stiu daca v-ati suparat pe mine sau asa in general. In postarile pe forum se pierde ceva din comunicare. Asta este, si eu am fost de multe ori in situatia asta.
          Pe de alta parte am terminat un liceu auto cu 2 specializari, electromecanic auto si sofer categoriile BCE, si o politehnica de 5 ani la stat pe vremea cand se facea scoala, cu alte 2 specializari TCM si Sudura. Am 7 ani de acasa si cred ca sunt destul de calificat si ca sofer si ca pamantean, mecanica e fixa si clara. In pagina anterioara ati facut cel putin 2 afirmatii gresite si nu v-am luat in derizoriu, am adus in discutie cum stau lucrurile, zic eu.
          Printre altele activez si pe forumuri straine, si e mult mai rau, nu stiu de ce credeti ca strainii au 3 perechi de bile...
          Dvs. si altii sustineti ca uleiul Honda e unic si CRV e mama suvurilor, deci cred ca ultima postare vi se potriveste. Consider ca pe banii mei pot mai mult, pot chiar gresii si invata, nu e problema.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • #20
            Originally posted by dacliber View Post
            Pai si eu ce am zis?! incercam doar sa clarific o exprimare incalcita, intaleg cum functioneaza sistemul/sistemele.
            Pai nu te-am contrazis pe tine. Mi-a plăcut conceptul de diferențial uzina. Măcar de-ar fi vreun LSD...

            Comment


            • #21
              @dacliber - Ai pus aditiv pana la urma sau nu..?
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #22
                Aditivi...inca nu. Probabil o sa incerc si o sa vorbesc despre asta.
                Urmatoarea comanda va fi Penrite sau Lukas Oil, vreau sa incerc si produsele lor pentru ca am de gand sa le schimb mai des. Bineintales ca am in vedere si Amsoil de care sunt foarte multumit dupa ultimul schimb.
                dacliber
                Senior Member
                Last edited by dacliber; 08-05-18, 09:45.
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment

                Working...
                X