flavius89: '08 Honda CR-V 2.2i-CDTI M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am confectionat un fel de saibe metalice ce sunt situate intre talerul pe care vine montat arcul si sasiul masinii, de acolo am castigat 12-15mm si inca ceva mm din noile arcuci Kyb (varianta standard) Recomand miscarea.

    Intre timp jucaria a primit o atentie in detaliu cu venirea primavarii, iar alaturi de un amic cu cunostinte de detailing ne-am ocupat in ultimele zile de imaginea ei.
    Am pregatit lacul cu gama completa de la menzerna pentru a-i reda clarul si profunzimea lui dupa care am cosnervat intreaga lucrare cu o protectie ceramica pentru aspect de gloss, efect ud.










    Comment


    • #47
      Arata superb masina..!
      Bravo..!
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

      Comment


      • #48
        Ce bijuterie de masina, si ce fotografii bune! Bravo domnule! Arta super super bine.
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • #49
          Mulțam fain dragilor. Încet încet cred ca arata din ce în ce mai bine exemplarul.

          Partea a II-a a ședinței














          Comment


          • #50
            Din nou, foarteee taree! O minunatie de masina si fotografiile, de exceptie, jos palaria!
            Ce sunt cele 2 indicatoare de pe bord ca niste ceasuri?
            unul pare chiar ceas. Dar merg bine cu tot ansamblul.
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • #51
              Superba masina si prezentarea ei.
              Unde sunt facute pozele in BT? Piatra aia cubica arata inca foarte bine!
              Lucrezi in DTP? Fotografiile scot in evidenta exact ce trebuie

              Sa te bucuri de masina si de proiectul inceput cu ea.

              Stima.
              ...
              I know nothing about Honda engines, but simply I love it!

              Comment


              • #52
                Frumoasa masina si grozave pozele, te pricepi! Sa o stapanesti cu placere!

                Comment


                • #53
                  Salut Flavius, foarte frumoasa masina! Am observat ca ai montat si o emblema AWD, probabil ca ai luat-o din USA?

                  Cum ai rezolvat cu semnalizarile LED, nu clipesc prea repede acum?
                  2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                  Ex:
                  2014 Honda Civic Executive
                  2011 Honda Civic GT

                  Comment


                  • #54
                    @cerevelu - Multam fain de aprecieri!
                    Cele doua cesulete indica ora (in modul clasic) iar cel din drepta temperatura. Exact. Mi-au placut mult ca obiecte de stilizare ca se incadreaza in peisajul bordului.

                    @Sebyastian - Merci de gand!
                    Pozele le-am facut in cateva zone diverse din Botosani (Prefectura, ForMens, Kaufland). Mi-a intrat putin la suflet jucaria si am zis sa-i ofer din pasiune in aranjarea estetica si mecanica.

                    @DarthMaul40 - Multumesc froms, man! Sper sa arate tot mai bine de la luna la luna

                    @bacu - Multam! AWD-ul am gasit emblema din pura intamplare pe okazii.ro (cred ca am avut noroc) Iar cu semnalizarile pe LED, ce au picat dupa 2-3 luni de la montaj (Se comportau corect si luminau fain dar lipsa fiabilitate), am montat inapoi becuri OE Osram ca sa nu mai am batai de cap.


                    Intre timp azi am comandat pe ebay.uk, un kit mega complet de distributie ce sper sa ajunga cat de curand sa-l pot monta pe motor. Ma gandesc daca sa schimb si kitul de ambreiaj tot acum daca desfac pe la motor.
                    flavius89
                    Junior Member
                    Last edited by flavius89; 17-04-18, 14:24.

                    Comment

                    Working...
                    X