Rechemari Honda Civic in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rechemari Honda Civic in Romania

    Salutare! Primul meu post cu toate ca citesc de mult forumul.
    Am o mare dilema.
    Saptamana trecuta am avut un client ( la job) cu un Civic Sedan si a vazut.o si pe a mea in fata firmei, am schimbat cate o impresie si a plecat. Dupa, mi.am dat seama ca a spus ca a fost acum de curand la Asko in Bucresti pt o rechemare la airbag.uri. Am inceput sa scotocesc despre asta pe net si am gasit un site din UK, mi.am bagat seria de sasiu si mi.a spus ca am 3 rechemari disponibile si sa merg intr.un service Honda pt operatiunile gratuite. Acum, nedumeririle mele:
    1. Nu sunt primul propietar al masinii. Conteaza?
    2. Masina nu a fost cumparata din Romania.
    3. Reprezentantele din Romania fac aceste rechemari gratis? Multi mi.au spus ca daca nu sunt clientul lor cu revizii si alte chestii nici nu o sa ma.bage in seama.
    Multumesc pt eventualele raspunsuri.
    Attached Files

  • #2
    1. Nu
    2. Nu conteaza
    3. Gratis
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc Maine dau telefon.

      Comment


      • #4
        Originally posted by robylup0785 View Post
        Multumesc Maine dau telefon.
        Salut,

        Cum s-a finalizat? Ce ti-a transmis service-ul?

        Comment


        • #5
          Si pune si site-ul unde se poate verifica cu ajutorul VIN

          Comment


          • #6
            A mai fost pus. E bun pt orice recall... http://www.honda.co.uk/cars/owners/airbag-recall.html
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Maine, luni 14 ian am programare. A durat asa mult pt ca au fost sarbatorile

              Comment


              • #8
                Revin cu detalii. S-a facut constatare, a aparut clar ca masina face parte din cele rechemate. S-a facut update-ul de soft IMA, alta viata. Airbag-urile s-au comandat, urmeaza sa fiu sunat cand intra in stoc. Per total, tot respectul pt dealer, au luat Honda de doar un an daca nu ma insel dar sunt profesionisti.
                Ca o paranteza amuzanta, erau vreo 12 sau 14 elevatoare, toate ocupate. Doar o singura Honda la schimbat ulei si filtre si din cei 2 tehnicieni Honda prezenti, unul statea si stergea sculele. )

                Comment


                • #9
                  Verificat astazi pe Hondatrading si am rechemare pentru inlocuire pompa benzina la FK8 2019. Aviz celor interesati.

                  Comment


                  • #10
                    Eu astept deja de peste 8 saptamani pentru a efectua rechemarea de declansator airbag la CR-V, si inca tot nu stim nici macar estimativ pe cand vor veni piesele…

                    Edit: dupa aprox. 10 saptamani, au venit piesele si am reusit sa fac rechemarea, deodata cu revizia anuala.
                    Jozsi
                    Senior Member
                    Last edited by Jozsi; 15-07-21, 00:24.

                    Comment

                    Working...
                    X