CriatianG: '09 Honda Accord Tourer 2.2 I-DTEC, Executive, Cobalt Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CriatianG: '09 Honda Accord Tourer 2.2 I-DTEC, Executive, Cobalt Blue

    Salutare tuturor,

    Recent am schimbat masina dupa nunta, si ma orientam catre un Hyundai i40 mai nou, dar nu m-a lasat inima sa il iau dupa ce am vazut Accord-ul.
    Sunt super incantat de el, cu o singura problema legata de senzorul portierei (am postat deja un thread).
    In rest, l-am luat la 109k km, totul facut in dealership Honda in Germania pana acum, din pacate e fara navigatie, dar a venit cu un GPS de la Garmin brand-uit Honda.
    Am facut deja un drum pana in tara cu el (peste 3000km) si se comporta excelent.
    Ceea ce m-a convins si mai mult e ca a venit cu doua seturi de cauciucuri, ambele pe jante din aliaj de 17".
    Inca ma mai joc cu setarile bluetooth, si incerc sa aflu daca pot sa adaug in memoria masinii numerele din agenda telefonului.

    Nu stiu ce alte detalii sa adaug acum, deci daca aveti ceva intrebari, just ask!

    Click image for larger version

Name:	1454755_IMG_20171104_092030.jpg
Views:	1
Size:	73.6 KB
ID:	730748

  • #2
    Sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme.

    Comment


    • #3
      Foarte frumoasa! Sa o stapanesti sanatos!

      Comment


      • #4
        Multumesc! Am sa incerc sa am grija de ea, si sper sa ma tina multi ani de acum inainte.

        Comment


        • #5
          S-o stăpānești sănătos! Aceeași culoare cu a mea!
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #6
            Originally posted by KMR View Post
            S-o stăpānești sănătos! Aceeași culoare cu a mea!
            Multumesc mult!
            Crezi ca e posibil sa te rog sa verifici celalat post al meu? Am mentionat acolo ca am o problema cu un senzor din portiera, si culoarea cablului ce duce la senzor. Poate poti verifica daca si la tine sunt culori diferite (langa senzor sub cheder).

            Comment


            • #7
              Sa ai noroc de ea!
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #8
                Sa te bucuri de ea si sa o stapanesti sanatos. Ma bucur pe zi ce trece ca vad din ce in ce mai multe honda, toyota, lexus, kia pe strazi, semn ca usor usor parca se mai lecuieste lumea de celebrele nemtoaice, tinute in garaj de o bunicuta.

                Comment


                • #9
                  Felicitări pentru achiziție. Bine ai venit īn club. Legat de reviziile făcute la honda Germania nu sunt prea incantat. Īn Germania schimba uleiul la 20k sau un an. Benzina sau diesel. Folosesc uleiul cu care dealer ul are contract. Īn nici un caz honda OEM. La mine īn zona mi-au propus Total 5w40 pentru accord benzina. Le-am zis să-l bage la drujbe 😀😀😀.
                  Īn rest e o mașină de care te īndrăgostești din primul moment. Și da sa cam saturat lumea de vag sau bmb😁😁😁😁

                  Comment


                  • #10
                    felicitari pentru achizitie!
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari pentru achizitie!
                      Sa o conduci cu placere!!!

                      Comment


                      • #12
                        Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri multi ani de acum incolo, de ea!

                        Comment


                        • #13
                          O achizitie corecta. Sa te bucuri de ea si drumuri bune.

                          Comment

                          Working...
                          X