Kit Ambreiaj Honda Civic 5D FK2 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit Ambreiaj Honda Civic 5D FK2 2008

    Salutare tuturor! Aș dori să știu, daca cineva deține această informație, care este diferenta intre kit-ul de ambreiaj LUK 622 3329 00 si LUK 622 3136 00. După seria de sasiu amândouă par potrivite. Nici un consilier de vânzări nu a știut să îmi explice care este diferența dintre ele. Pe un site din UK am observat ca primul kit, respectiv LUK 622 3329 00 are o greutate de 5.0 kg iar cel de-al doilea, respectiv LUK 622 3136 00 are o greutate de 5.3 kg. Singura diferenta intre cele doua kit-uri, din descrierea de pe site pare ă fi placa de presiune. Dacă mă poate lumina cineva, rămân profund recunoscător.
    Ciuciumax25
    Member
    Last edited by Ciuciumax25; 26-11-17, 20:56. Reason: Greseala editare

  • #2
    Articolul LUK 622 3329 00 il inlocuieste pe celalalt LUK 622 3136 00 pentru ca este o revizuire probabil, un articol mai nou, asta inteleg eu din site-ul oficial. Teoretic ar trebui sa ti se potriveasca ambele versiuni. Articolul LUK 622 3136 00 este "Superseded" si "No longer supplied by manufacturer" iar LUK 622 3329 00 este "Supersedes" adica cel care inlocuieste.

    Uite aici: http://webcat.schaeffler-aftermarket...8&showResult=1

    Articolul vechi se mai gaseste in unele stocuri si va fi treptat inlocuit de urmatoarea versiune, ciudat este ca cel nou este mai ieftin decat cel vechi. Ai vrut doar sa stii diferentele sau esti interesat de un kit? Daca da, de ce nu arunci un ochi si la producatorii de casa, Aisin si Exedy?

    Comment


    • #3
      Multumesc pentru raspuns, Rhemyis. Am citit cat am putut de mult despre acest subiect, aici pe forum, si din cate am inteles a existat o problema care s-a manifestat la mai multi utilizatori de Civic, cea cu ”tremuratul” la plecarea de pe loc. Din cate am observat, kit-ul ambreiaj OEM cu care vine echipata masina este Exedy, acesta fiind principalul motiv pentru care nu as dori sa schimb tot cu aceeasi marca. As fi interesat si de Sachs dar din pacate nu se prea gaseste in stocurile furnizorilor.
      Ciuciumax25
      Member
      Last edited by Ciuciumax25; 28-11-17, 08:38. Reason: greseala de ortografie

      Comment

      Working...
      X