Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Probleme CVT?

Member CVCC toreadoru's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz 2008 CVT
    Motorizare
    1.33
    Sunt si eu curios de un manual de service. Daca gasesti pune un link si aici te rog.

Senior Member VTEC
    Marca
    Honda
    Model
    Civic
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    E cam offtopic sa postez aici un manual, dar fie. Vedeti poate gasiti ce va intereseaza aici:

http://omanual.ru/Honda/Jazz-Fit/1/

sau aici:

http://www.hondafitjazz.com/manual.html
    2008 Honda Civic 5d i-shift

Member Hondamatic fbogdan's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz
    Motorizare
    1.4
    Quote Originally Posted by nazy View Post
    Multumesc.
    Stimati colegi, ma puteti ajuta cu un manual de service(nu online, ci de downloadat) pentru Jazz-ul acesta din 2007. Sau, macar in prima faza, cu schema electrica de la faruri? Intentionez sa-i montez un modul DRL si am inteles ca la japoneze este ceva cu minusul nu stiu cum, altfel decat la europene iar producatorul imi solicita schema pentru a putea customiza modulul.
    Iar a doua rugaminte....cum schimb becurile de la panoul de bord. Nu-mi functioneaza iluminarea la comenzile sistemului de sunet(cele in jurul "rozetei") si partea a doua de la comenzile climatizariii(dezaburirea hayonului si oglinzilor, degivrarea, etc(ultimele patru din serie). Aveti idee cate sunt?

Salutari! Vezi ca intrebi de becuri si alte probleme, pe topic dedicat cutiei CVT.
    Daca citeai topicul de la masina mea, aflai care-i buba cu becurile din bord, adica eu unul m-am lasat pagubas ca n-am scule speciale pentru plastic si e pericol mare sa rupi prinderi sau sa spargi masca de plastic de la plansa centrala.
    Nici eu n-am gasit vreun tutorial online sau vreo schema pentru modelul meu de bord, doar pentru modelul anterior am gasit, asa ca am renuntat sa-mi mai bat capul pentru 2 leduri arse
    Zic ca te complici si cu modulul DLR, insa aici e alegerea fiecaruia.
    Era asa de frig afara, incat atunci cand am vrut sa-l scuip pe unul, i-am infipt un țurțure in gat!

Member CVCC
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz
    Motorizare
    1.4
    Poti sa-mi spui de ce crezi ca ma complic cu modulul DRL? Am unul montat pe Avensis si merge brici!

Member CVCC
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz
    Motorizare
    1.4
    Legat de luminile de bord...le dau eu de cap, dar nu acum pe frig!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks