Accord 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din pacate era TSX, dar intr-adevar, as prefera si eu un TLX - l-am condus si mi-a placut, mult!

    Comment


    • #17
      Da, era TSX. Acum limuzina medie este TLX. Si e frumoasa. Foc! 😍
      '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

      Comment


      • #18
        Acura TLX e sub Accord-ul nou dpdv tehnic. E deja o masina veche, construita pe platforma Accord-ului american anterior. In plus e o masina care n-a fost foarte laudata, vechile TL si TSX(masinile pe care le-a inlocuit, TSX fiind accord-ul european) fiind mult mai apreciate.

        In 2018 va aparea probabil noul TLX, care va fi construit pe platforma actualui Accord si ma gandesc ca e posibil ca ce vom primi noi in Europa sa semene putin si cu noul TLX.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • #19
          Originally posted by Xander View Post
          @DanP: Si daca vor face un nou ATR, nu va mai avea vreo treaba cu cel vechi, greutatea masinilor moderne si normele de poluare au stricat tot ce era marfa la cele vechi. Nu zic ca nu va fi mai bun per total, zic doar ca va fi foarte diferit.
          Sunt convins de asta .


          EU la partea de design nu ii reprosez decat prea mult crom pe grila fata. Cred ca vopsita sau crom negru ar arata si mai bine. In rest la stopuri nu inteleg coada de randunica .

          La preturi discutiile sunt momentan inutile, dar tineti cont ca un Passat "chel" pleaca de pe la 25.000, iar sistemele Honda Sensing sunt standard pe toate variantele si nu vad de ce n-ar fi asa si in Europa.
          ....

          Comment


          • #20
            Passat-ul a jucat intodeauna in alta liga de pret. Cand un CU2 executive AT era ~34k eur, un passat echivalent sarea de 45.000 eur.

            O mazda 6 2.5 revolution top e vreo 35.000, la fel un mondeo 2.0T titanium bine echipat, deci pe acolo zic eu ca ar trebui sa joace, in zona de 35-40k. Tinand cont ca un civic echipat complet (nu type-r) e pana in 30k, pare fezabil. Vom vedea. Si eu zic ca e posibil sa avem surprize cu motoarele si sa nu primim 2.0T.
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • #21
              Ar fi o eroare sa se vanda doar cu 1.5T. Dar mai stii?

              Comment


              • #22
                Stii cum e, erorile se pot corecta.

                Scurt si la obiect:

                Dan P
                Senior Member
                Last edited by Dan P; 25-10-17, 13:02.
                ....

                Comment


                • #23
                  Oricand se pot corecta. Parca vad pe Accord motorul de 1 litru de pe Civic, bi-turbo...

                  Comment


                  • #24
                    De unde e stirea? Eu nu am auzit nimic...
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      HondaPro Jason a anuntat , nu cred ca vorbeste aiurea.
                      ....

                      Comment


                      • #26
                        Puneti, va rog, un link oficial pentru stirea asta ?
                        Mie personal imi place foarte mult noul Accord, ca si forma vad ca seamana Civic-ul Sedan 2017, doar ca e mai fain.

                        Comment


                        • #27
                          Oficial abia de maine am inteles ca o sa fie .
                          ....

                          Comment


                          • #28
                            hai ca incet incet se apropie din nou Honda de mine
                            acum mai trebuie motorul de 2 turbo pe CRV cu AT in 10 trepte
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #29
                              pt mine, fostul accord updatat, cu interiorul astuia ar fi fost vis. eteriorul asta il gasesc mai discutabil decat al civicului. or vedea ei ce-o iesi. as paria acum ca in europa o sa fie jos la vanzari.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Din ce am văzut, anunțul spune că Accord-ul 2018 se va vinde la nivel global. Asta nu īnseamnă neapărat că-l reintroduc in Europa mai sunt și alte continente.. vom vedea cānd va fi anunț oficial.

                                Comment

                                Working...
                                X