IVLADBOGDAN: '08 Accord CL7 2.0 i-VTEC SSE M/T Carbon Bronze Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    arata foarte bine ingrijit exteriorul. Are ceva detailing?

    Comment


    • #32
      Da, fusese polishata/ceruita inainte sa o iau de catre nemti.

      Am mai facut astazi 300 km si vreo 700 in total de cand am scos numerele rosii. Sunt foarte fericit, mai fericit ca niciodata dupa ce mi-am cumparat o masina. Poate si pt ca e prima masina cu rulaj atat de scazut si asta se simte.
      In alta ordine de idei, desi nu credeam ca voi face asta vreodata, mi-am comandat un DVD-Writer extern cu 99 lei si urmeaza sa-mi cumpar vreo 50 de CD-uri. Am facut asta dupa ce m-am interesat cat costa o interfata calumea pt iPod-ul meu si am ajuns la concluzia ca mai bine scriu CD-uri la foc automat decat sa dau o gramada de bani pe interfata, sa imi demontez bordul bucati si poate nici nu o sa se auda cum se aud CD-urile.

      Comment


      • #33
        de ce nu iti faci mufa pt aux cum au sugerat colegii mai sus si comanzi un jack cu bluetooth?

        e 4 lei in china si functioneaza excelent.

        https://www.wish.com/#cid=57a0712954892736fe418a84

        sau asta mai "scump"

        https://www.wish.com/c/58c7886b5b3d2552ba27d901

        Comment


        • #34
          Deabia am cumparat-o, deocamdata nu ma apuc sa o dezmembrez. Le-am dezmembrat pe fostele destul, la asta iau o pauza momentan. Mersi pt link-uri.

          Comment


          • #35
            eu as pune xcar link. e f usor de demontat (este si how to aici pe forum) si e o solutie cel putin temporara (daca tot vrei sa folosesti produse apple in viitor pt muzica)
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • #36
              sincer si eu recomand xcarlink. Am deja pe a mea si pot spune ca sunt destul de multumit si este peste orice emitator chinezesc sau nechinezesc prin bluetooth

              totodata, mai ales ca nu ai display la bord, poate pe viitor poti pune un sistem android pe ea si ai tot ce trebuie. Gasesti pe net usor
              KMR
              Super Moderator
              Last edited by KMR; 06-11-17, 21:57.

              Comment


              • #37
                Am facut astazi primele "modificari" la masina.
                Faza scurta - Philips White Vision;
                Faza lunga - Osram NightBreaker Unlimited;
                Pozitii fata - Philips LED Ultinom 4000k;
                Lampi numar - Philips LED Vision 4000k;

                Ca sa nu scriu un roman, recomand cu caldura aceasta combinatie oricarui proprietar de CL7/CL9 fara xenon de fabrica. Conteaza si in ce stare sunt farurile totusi.
                Pun cateva poze mai edificatoare. Lumina data de White Vision este alba, foarte aproape de un xenon si la ani lumina fata de lumanarile standard.

                Comment


                • #38
                  Foarte misto masina.
                  Am avut si CL si CU. Si acum dupa 8 ani regret ca am vandut CL-ul. CU din punctul meu de vedere este un regres din toate punctele de vedere.
                  Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.

                  Comment


                  • #39
                    Si mie-mi fug ochii dupa CL-uri, cand le vad prin trafic. Inca sunt atras de design-ul lor care nici acum nu-mi pare demodat, are niste linii superbe. Motoarele au fost la inaltime, fiabilitate buna, comportament superb pe sosea. Probabil cel mai reprezentativ model Honda din ultimii ani.

                    Comment


                    • #40
                      Sa o stapanesti sanatos! Ma uit la masina ta si la posturile tale si imi aduc aminte de mine acum aproape 4 ani cand am luat Accordul. Aceeasi luna/an de fabricatie, aceeasi echipare, culoare si aproximativ acelasi nr de km. A fost dragoste la prima vedere la fel ca in cazul tau
                      Ideea e ca masina asta nu o sa te dezamageasca. Eu o am de 4 ani (140K in prezent) si aceeasi placere o am cand plec cu ea la drum ca si in prima zi. Pedala de ambreiaj a scartait din prima zi si continua sa scartaie si acum dar doar in zilele mai calduroase...iarna sau in diminetile mai friguroase tace. Nu am incercat sa ii fac nimic, probabil voi schimba cilindrul o data cu ambreiajul cand va veni momentul. Masina mea are provenienta din Spania si de noua a mers doar cu ulei 5w30. La dealer ii puneau acest tip de ulei si eu am continuat cu el. Il schimb la 10k(sustina) si nu consuma nimic, n-am completat niciodata. La fel are montat un xcarlink care este foarte ok.
                      Multa bafta si la cat mai multi km fara probleme!

                      Comment


                      • #41
                        Va multumesc pentru mesaje, apreciez!

                        691xx km. Prima mie si ceva de km impreuna. Nu ma mai satur de ea, merge incredibil de bine si sunt foarte fericit. N-am mai fost atat de fericit pentru o masina de cand mi-am luat Prelude-ul incoace.
                        Ca si la Prelude, pot confirma ca virgula caii de Honda sunt adevarati. Daca scrie 155 cai, masina are 155 cai, nu povesti. Trebuie sa stii sa-i storci, intr-adevar, dar sunt acolo.

                        Desi in general nu ma preocupa prea mult consumul masinilor, la acest Accord, am reusit in afara localitatilor consumuri intre 6.5 si 9.2 l/100 km. In oras media este undeva la 11.5-12 l/100 km. Ceva mai economica decat Prelude-ul. Multumit si la acest capitol.

                        Astept sa o inmatriculez, sa-i pot pune folii pe geamuri.

                        Comment


                        • #42
                          Nu pot decit sa-ti urez sa te bucuri de ea cit macar jumatate din cit m-am bucurat eu de CL7-le meu!
                          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                          Comment


                          • #43
                            Multumesc!

                            Pun ultima poza cu ea cu rotile astea faine. Am cumparat ceva jante originale de Honda pe 16", sincer nu prea stiu cum arata, inca nu le-am desfacut sa vad ce mi-a trimis omul.
                            O sa le "imperechez" cu niste Yokohama W.Drive V905, 205/55/16 probabil weekend-ul asta. Habar n-am cum o sa arate, probabil naspa.

                            Comment


                            • #44
                              Jantele sunt faine, dar și foarte grele totodată. Cele de iarnă au mai degrabă rol funcțional, decāt estetic,cel puțin dpmdv.
                              BlackMagic
                              Senior Member
                              Last edited by BlackMagic; 15-11-17, 19:17.
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • #45
                                Eu nu le consider faine, eu ADOR jantele de SSE. Mi-am dorit enorm o masina direct "tunata" de fabrica, cu interior, jante, culoare, etc, sa nu mai dau iarasi mii de lei sa o fac cum imi doresc. Inca nu am dat jos nicio roata la masina asta sa vad cat sunt de grele, dar din ce am mai citit, intr-adevar sunt grele. Probabil o sa traga mai bine cu 16" totusi. Cat despre aspect iarna, deobicei nu prea fac compromisuri, dar de data asta am ales sa dau mai multi bani pentru niste anvelope premium, decat sa dau mai mult pe jante mai faine dar sa cumpar anvelope non-premium.

                                Comment

                                Working...
                                X