BOBBY1986: '98 Honda CR-V 2.0 M/T 4WD, Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BOBBY1986: '98 Honda CR-V 2.0 M/T 4WD, Orange

    Salutare grup
    Am achizitionat de curand o Honda CR-V din 1998 ,motor 2000 benzina ,140000 km reali, intre 2500 si 3000 de turatii avea o mica intrerupere cand accelerai si m-am hotarat sa schimb curea de destributie deoarece avea 10 ani (45000 km)si imi era frica sa nu se intample ceva , ulei ,filtre , bujii , fise .
    Dupa ce le-a schimbat mecanicul masina nu mai trage, zici ca merge in 2 pistoane , turatia sta sub 500 si in mers cand schimb vitezele sub 500 de ture , daca stau pe loc si o turez se tureaza normal dar tot la 500 de turatii sta .
    Va rog sa ma ajutati cu parerile voastre deoarece sunt in Germania si as dori sa o fac mai repede sa plec in Romania
    Bobby1986
    Junior Member
    Last edited by Bobby1986; 03-10-17, 19:00. Reason: Incomplet

  • #2
    Bun venit pe grup.
    Din pacate, Dvs nu vad ce puteti sa faceti sau cum sa rezolvati. Un service de Honda ca sa repare ce a facut "mecanicul"... daca se poate repara.
    Alta solutie nu vad.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • #3
      Din pacate fara vizita la un service bun nu scapi...
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Senzorul de temperatura avea un fir rupt ,va multumesc

        Comment


        • #5
          BOBBY1986: '98 Honda CR-V 2.0

          Salutate ,
          Am o problema la Honda CR-V
          Cand merg cu ea imi bate ceva pe fata , este ca o vibriatie , am schimbat ulei grup , ulei cutie , ulei motor , am verificat kardan si plenetare .....nu reusesc sa ii gasesc aceasta vibratie .ps: treapta 2 se simte cel mai rau
          Va rog sa imi spuneti parerile voastre
          Va multumesc

          Comment


          • #6
            Ambreiaj..? Volanta..?. Simti bataia in coloana de directie...in volan..? sau vibreaza masina cu totul..?
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #7
              Salut , este o vibratie cred ca a motorului , face doar intre 2000 si 3000 turatii ,treapta a 2 a si a 3 a de simt cel mai rau, la a 5 a nu se simte ninic

              Comment


              • #8
                Salutare grup ? Am ajuns in romania la service Melania din Pitesti si au gasit problema , este bucsa de la cutie ce preia vibratiile de la cardan , este pozitionata deasupra cutiei de viteze pe jumatatea masini de unde pleaca cardanul din cutie

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Bobby1986 View Post
                  Salutare grup ? Am ajuns in romania la service Melania din Pitesti si au gasit problema , este bucsa de la cutie ce preia vibratiile de la cardan , este pozitionata deasupra cutiei de viteze pe jumatatea masini de unde pleaca cardanul din cutie
                  Bun de stiut.....
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment

                  Working...
                  X