NILAA : '08 Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Sport, Vivid Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NILAA : '08 Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Sport, Vivid Blue Pearl

    Salutare tuturor!

    Sunt noul proprietar al unui Civic 5D 2.2i-CTDi din 2008, cumparata la 130.000 km. Masina nu are probleme,verificata la Carpati Motor inainte de cumparare.
    Intre timp a primit jante pe 18,cele originale pe 17 nu sunt pe gustul meu. Capac rezervor si manere usi,vopsite negre (inca nu am facut poze). In rest, vine cu incalzire in scaune, cruise, senzori ploaie/faruri (fara navigatie, trapa si senzori de parcare). Masina merge foarte bine,sunt foarte multumit!
    O sa revin cu mai multe poze!
    O zi buna in continuare!
    Click image for larger version

Name:	hondan.jpg
Views:	1
Size:	81.3 KB
ID:	730658
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 25-09-17, 16:50.

  • #2
    Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Mulțumesc frumos! Am și eu câteva intrebari pentru cine ma poate ajuta:
      1)A încercat cineva sa inlocuiasca cd player-ul stock cu cel de la versiunea full option? cel cu navigație?
      Am văzut ca exista opțiunea 2din,dar sincer sa fiu nu îmi place foarte mult cum arată.
      2)A făcut cineva un upgrade la sistemul audio? Cam cât ar costa ceva decent(sunet clar,curat)? Și in ce consta acest upgrade,boxele sunt de vina? Sau cd player-ul?
      3)As vrea sa știu și eu ce leduri sa cumpăr pentru plafoniera și pentru numărul de înmatriculare.
      Deocamdată cam atât as vrea sa știu,revin cu update pe parcurs
      Mulțumesc anticipat!
      nilaa
      Junior Member
      Last edited by nilaa; 26-09-17, 17:51.

      Comment


      • #4
        2. ambele sunt problematice. Plus ca ai avea nevoie si de antifonare
        3. t10 w5w la numarul de inmatriculare. pentru plafoniera c5w sofit de 31mm.

        Comment


        • #5
          Originally posted by mariod13 View Post
          2. ambele sunt problematice. Plus ca ai avea nevoie si de antifonare
          3. t10 w5w la numarul de inmatriculare. pentru plafoniera c5w sofit de 31mm.
          Mersi pentru raspuns!

          Am gasit sa cumpar farurile cu xenon din frabrica,la 800 de lei ambele.Cum vi se pare pretul?E ok?

          Comment

          Working...
          X