ALEXME24: '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC, i-SHIFT Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    T5 este intr-adevar. Mi-am rupt degetele incercand sa il scot, dar am reusit pana la urma cu un burete si un patent. Nu inteleg de ce nu au pus un w5w si mai ales plasticul ala mat, absoarbe foarte multa lumina.

    Comment


    • #47
      Masina a implinit intre timp 99000 km. Urmeaza flansele sa le schimb si in vara ammbreiajul de la i-shift.

      Am primit din China in sf comanda cu niste mici lucruri estetice.


      https://ibb.co/duskCn
      https://ibb.co/hCM1k7

      Comment


      • #48
        Cu capacele de ventil sunt de acord, dar chiar nu vad rostul acelor ornamente de la usa. Au ceva rol functional sau e pur si simplu un capac?

        Comment


        • #49
          E ppur si simplu un capac, care se lipeste peste suruburi. Stric estetic. Nu imi placeau suruburile)

          Comment


          • #50
            Azi a ajuns si pachetul din China, cu DRL-urile. Trebuie sa imi gasesc putin timp sa ajung la tipul care mi-a montat drl-urile la Accord. La ultima discutia, a zis ca nu ar fi nicio problema sa adapteze modulul pentru halogen la modulul de leduri.

            @RazvyR o sa iti dau si tie de veste cum rezolv ceva cu becurile.

            Comment


            • #51
              Si la mine au ajuns de 2 zile , astept varianta ta de montaj

              Comment


              • #52
                Am vorbit si eu cu el pe tema asta in vara, mi-a zis si mie la telefon ca nu e nicio problema sa-l adapteze la LED.

                Chiar sunt curios daca e ok kit-ul asta de pe allie, as vrea sa incerc si eu. Nu-l pui pe accord? Sunt curios daca e suficient de puternic pt a nu inclui faza lunga la 30% cum am acum.

                Uite un link cu o solutie similara pe accord:
                https://www.youtube.com/watch?v=nKHu...el=JerzyTuleja
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #53
                  Interesant, dar inteleg ca tipul pe Accord are LED in loc de xenon, corect?
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #54
                    Nu nu. Are un led cu functie duala in locul becului de semnal. Xenon-ul e la locul lui, fara modificari.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #55
                      hmm, ar fi de incercat si pe semnal la accord. E tare ca se vede destul de bine prin lupa aceea galbena de semnal, desi am impresia ca este kitul acela de 200$, nu de pe ali expres.

                      @dragostan incerc intai pe civic, ca sa fie totul in regula. Problema este ca voi putea abia peste 1 saptamana sau abia in mai sa fac asta. Daca vrei, cand sunt si eu in tara, putem incerca sa mergem 2-3 oameni sa ne rezolve pe toti.

                      Comment


                      • #56
                        Pai lupa de semnal de la accord nu e galbena. Doar becul e galben, lupa e clara, de aia se vede atat de bine. Intr-adevar, kit-ul e posibil sa fie ceva mai profi, arata super bine.

                        Eu nu am comandat inca becurile, deci nu prea am cum in perioada imediat urmatoare.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • #57
                          Da, ai dreptate. E becul doar. My bad. Atunci cand resuesc sa ajung la tipul cu DRL, va scriu aici pasii pe care i-a facut si tot ce trebuie.

                          Comment


                          • #58
                            Abia astept sa vad rezultatul!
                            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                            Comment


                            • #59
                              Maine ma duc la tipul cu DRL-uri. O sa incerc sa fac poze pe parcursul operatiunii si le postez.

                              Comment


                              • #60
                                Astazi am pus modulul drl, dar tot pe faza lunga. Suportul de cauciuc de la becul led era prea mic pt a tine becul in far si cadea. Soclul s.a potrivit si le-am testat si chiar se vedeau superb, dar cum nu stateau fixe, am preferat sa puna pe faza lunga.

                                Comment

                                Working...
                                X