IULIANG: '17 Honda HR-V 1.5 A/T Executive, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IULIANG: '17 Honda HR-V 1.5 A/T Executive, Modern Steel Metallic

    Buna ziua,
    De cateva zile am o Honda HR-V, HR-V 1.5 Executive A/T culoare modern steel metalic. Impresii? Este o super masina. Fata de skoda octavia 2 pe care o mai conduc, Honda este mult mai inalta din punctul meu de vedere. Mi se pare ca bordul se reflecta putin in parbriz si cand e soare, si cand nu e. Chestia asta am mai vazut-o si la o toyota corolla pec care am condus-o in trecut. Mi se pare ca si vizibilitatea laterala este afectata putin de stalpii aia din lateralul parbrizului. Nu stiu cum se numesc, parca sunt mai grosi ca la skoda. In rest, este incantare sa conduci cu cutie automata, desi am pus cateva frane cautand ambreajul! Este venita cu navigatie din reprezentanta. Am incercat mirrorlink cu un sony ZX5 compact si nu functioneaza. Ma gandesc sa i fac un downgrade la sony si sa instalez versiunea 1.1 de mirrorlink Nu functioneaza nici cu cablu HDMI. Rotile sunt pe 17 si sut faine.
    Cei care aveti aceasta masina, ce fel de roata de rezerva folositi? si unde o tineti? Banuiesc ca nu incape o roata de 17 in compartimentul de sub portbagaj . Se merita cumpararea unei roti din aia provizorie?
    O sa revin cu pareri dupa 1000 km. Va salut!

  • #2
    Multi kilometri fara incidente!

    Comment


    • #3
      Sa o conduci multi km. fara probleme.

      Comment


      • #4
        Felicitari pentru achizitie!
        Sa o conduci cu placere!!!

        Comment


        • #5
          Bun venit in club! Abia astept sa vedem parerile Dvs si mai multe detalii. Cu mirrorlink nu ca chinuiti, la modelele vandute in Ro nu merge, dar puteti instala alte aplicatii Android, aveti un topic dedicat. Nici cu roata de rezerva nu merita sa va faceti probleme, daca aveti kitul de reparatii si un compresor ca lumea e absolut OK.
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • #6
            Va mulțumesc tuturor pentru urări și sfaturi! O sa ma apuc de lucru sa instalez programele la android și mai dau ulterior detalii.

            Comment


            • #7
              Am reușit cu waze. Deezer īncă nu reușesc sa īl fac sa funcționeze īn mers
              Mai īncerc!

              Comment


              • #8
                Originally posted by iuliang View Post
                Am reușit cu waze. Deezer īncă nu reușesc sa īl fac sa funcționeze īn mers
                Mai īncerc!
                Pai aveti AHA acolo, care isi face treaba bine si cu care aveti mii de radiouri de pe net... in lipsa de deezer...
                Cred ca e totusi o setare din Honda Permissions, ar trebui sa mearga, luati cu atentie la mana toate bifele.
                Ati luat Deezer de la http://www.cmdroid.com/, nu? Caci alta versiune nu merge la Honda.
                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                Comment


                • #9
                  Salut iuliang. Drumuri bune cu masina si fara incident.

                  Am vazut ca ai o masina identica cu a mea ca nivel de echipare + motor.
                  As vrea sa te intreb daca ai observat aceeasi problema ca mine. Situatie e urmatoarea: autostrada, in jur de 130 km/h, cutia in Drive, turatia in jur de 3200rpm, sunetul e putin deranjant, parca creaza o rezonant ciudata care imi da senzatia de urechi infundate.

                  Multumesc,
                  Marius.

                  Comment


                  • #10
                    O sa fiu atent cānd o sa merg pe autostrada!

                    Comment


                    • #11
                      Salutare din nou. Am 1800 km. Pentru mine este o incantare sa o conduc. Pentru nevasta-mea este un cosmar. Cum se suie in ea i se face rau. Nu este rau de masina, cu voma, ci o chestie asemanatoare cu vertijul. Am crezut ca este de la mirosul de masina noua, dar se pare ca este din cauza faptului ca este putin mai inalta decat skoda pe care o avem. Si la denivelari sare putin mai sus decat skoda. Mai incerc sa mai dezumflu cauciucurile, ca poate isi mai pierde din elan si din salturi.
                      Am pus-o si la vanzare, ca nu ma pot bucura singur de ea. Au sunat cateva persoane interesate, dar eu sper ca totusi sa se rezolve cumva cu sariturile astea.

                      Comment


                      • #12
                        Poate niște roți mai mici cu balon mai mare ajută cu problema. O bijuterie de mașina, nu e de vāndut

                        Comment


                        • #13
                          Man, mai bine cu nevasta decat cu masina. De mers cu nevasta la drivetest mai aprofundat next time...
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Nu am găsit la drive test hrv īn tara īnainte sa o cumpăr. La Honda nord nu aveau decāt 2 īn show room. La Constanța am fost de 2 ori și nici nu s-au sinchisit aia sa ne īntrebe ce vrem. De aceea am cumpărat-o din Brăila. Dealerii de acolo sunt ok. Care ar fi presiunea minima acceptata īn roti?

                            Comment


                            • #15
                              N-as cobori sub 2.0 ca sa nu afectez rotile.
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X