IULIANG: '17 Honda HR-V 1.5 A/T Executive, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Colegii noştri hondari din Franţa -http://www.forum-auto.com/marques/honda/sujet4253.htm - preferă să schimbe roţile pe 17 cu cele pe 16 indicate īn manual (215/60R16) tocmai pentru a īmbunătăţi confortul de rulare.Este de īncercat,dată fiind experienţa unora dintre ei īn domeniu !
    Personal,sunt mulţumit de confortul rulării - ţinānd cont de starea carosabilului la noi - şi nu am făcut această schimbare.

    Comment


    • #17
      Originally posted by iuliang View Post
      Pentru nevasta-mea este un cosmar. Cum se suie in ea i se face rau. Nu este rau de masina, cu voma, ci o chestie asemanatoare cu vertijul. Am crezut ca este de la mirosul de masina noua, dar se pare ca este din cauza faptului ca este putin mai inalta decat skoda pe care o avem. Si la denivelari sare putin mai sus decat skoda. Mai incerc sa mai dezumflu cauciucurile, ca poate isi mai pierde din elan si din salturi.
      Exact asa am simtit si eu cand mi-am luat primul CR-V ; treceam la o masina inalta de la o Mazda fosrte joasa.
      Prapad. Imi era rau cu ameteala pe Valea Oltului la curbe primele sute de Km, si mie si nevesti-mi; aveam cauciucele de stock, parca Continental.
      Pe urma dupa vreo 1500 km incet incet au disparut simptomele de vertij si de ameteala si am devenit amandoi baroni cerevisti, nu m-as mai da jos din CR-V, si sunt la a doua.
      Parerea mea este sa nu umblati la presiuni, ci sa faceti mai multe exercitii inclusiv cu doamna langa Dvs; iesiri duminicale, drumuri de 200 Km, d-astea.
      Cu siguranta se va obisnui si o sa radeti cand o sa va aduceti aminte.
      Urechea interna este foarte sensibila uneori si exercitiul face ca sa se obisnuiasca cu noul mediu.
      Eventual, puteti pune niste cauciucuri ca lumea, dar salvarea este sa mergeti cat mai mult nu sa vindeti masina.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • #18
        Echiparea Executive este īncălţată cu Michelin Primacy 3 GRNX care - după ştiinţa mea - sunt gume de top:chiar şi preţul este pe măsură (680 lei/buc,AM)

        Comment


        • #19
          Mulțumesc mult pentru sfaturi. O sa īncerc și cu jante de 16, sa vad dacă e diferența īntre ele

          Comment


          • #20
            totusi, e de vanzare

            https://www.autovit.ro/anunt/honda-h...tml#5ed3567c12

            Comment

            Working...
            X