Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: IULIANG: '17 Honda HR-V 1.5 A/T Executive, Modern Steel Metallic

Junior Member
    Marca
    Honda
    Model
    HR-V Executive M/T white orchid pearl
    Motorizare
    1,5 i-VTEC
    Colegii noştri hondari din Franţa -http://www.forum-auto.com/marques/honda/sujet4253.htm - preferă să schimbe roţile pe 17 cu cele pe 16 indicate în manual (215/60R16) tocmai pentru a îmbunătăţi confortul de rulare.Este de încercat,dată fiind experienţa unora dintre ei în domeniu !
    Personal,sunt mulţumit de confortul rulării - ţinând cont de starea carosabilului la noi - şi nu am făcut această schimbare.

Senior Member VTEC
    Marca
    Honda
    Model
    CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Quote Originally Posted by iuliang View Post
    Pentru nevasta-mea este un cosmar. Cum se suie in ea i se face rau. Nu este rau de masina, cu voma, ci o chestie asemanatoare cu vertijul. Am crezut ca este de la mirosul de masina noua, dar se pare ca este din cauza faptului ca este putin mai inalta decat skoda pe care o avem. Si la denivelari sare putin mai sus decat skoda. Mai incerc sa mai dezumflu cauciucurile, ca poate isi mai pierde din elan si din salturi.
    Exact asa am simtit si eu cand mi-am luat primul CR-V ; treceam la o masina inalta de la o Mazda fosrte joasa.
    Prapad. Imi era rau cu ameteala pe Valea Oltului la curbe primele sute de Km, si mie si nevesti-mi; aveam cauciucele de stock, parca Continental.
    Pe urma dupa vreo 1500 km incet incet au disparut simptomele de vertij si de ameteala si am devenit amandoi baroni cerevisti, nu m-as mai da jos din CR-V, si sunt la a doua.
    Parerea mea este sa nu umblati la presiuni, ci sa faceti mai multe exercitii inclusiv cu doamna langa Dvs; iesiri duminicale, drumuri de 200 Km, d-astea.
    Cu siguranta se va obisnui si o sa radeti cand o sa va aduceti aminte.
    Urechea interna este foarte sensibila uneori si exercitiul face ca sa se obisnuiasca cu noul mediu.
    Eventual, puteti pune niste cauciucuri ca lumea, dar salvarea este sa mergeti cat mai mult nu sa vindeti masina.

Junior Member
    Marca
    Honda
    Model
    HR-V Executive M/T white orchid pearl
    Motorizare
    1,5 i-VTEC
    Echiparea Executive este încălţată cu Michelin Primacy 3 GRNX care - după ştiinţa mea - sunt gume de top:chiar şi preţul este pe măsură (680 lei/buc,AM)

Junior Member CVCC
    Marca
    Honda
    Model
    HRV
    Motorizare
    HR-V 1.5 Executive A/T
    Mulțumesc mult pentru sfaturi. O sa încerc și cu jante de 16, sa vad dacă e diferența între ele

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks