NIKKON: '17 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo M/T Sport Plus, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da,aceeasi intrebare am si eu pentru nikkon.Am vazut ca materialul de pe cotiera si usi e ordinar.

    Comment


    • Ordinar e putin spus. Dupa 7 luni de ownership a inceput sa arate ca o panza de sac

      Comment


      • Hmm... da, e o idee super. Chiar te rog să ne spui și nouă unde ai fost pentru cotiera îmbrăcată în piele și cât a costat. Foarte fain!

        Comment


        • salut. scuze pt delay
          cotiera + toate manerele usilor in piele m-au costat 300 de euro. se pun la asko bucuresti - dealer-ul de unde am luat masina. e scump sincer, insa materialul ala ordinar ma facea sa nu mai vrea sa ma urc in masina. regret teribil ca nu am luat piele. fetele usolor la mine s-au murdarit si nu mai iese mizeria.
          CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

          Comment


          • Originally posted by nikkon View Post
            salut. scuze pt delay
            cotiera + toate manerele usilor in piele m-au costat 300 de euro. se pun la asko bucuresti - dealer-ul de unde am luat masina. e scump sincer, insa materialul ala ordinar ma facea sa nu mai vrea sa ma urc in masina. regret teribil ca nu am luat piele. fetele usolor la mine s-au murdarit si nu mai iese mizeria.
            Pare cam mult, da. Dar cred ca merita. Multumim pt info.

            Comment


            • Multumim nikkon de info.Fetele usilor nu se pot imbraca in piele?

              Comment


              • Nu am idee. Cred ca costa mult. Oricum Honda și-a bătut joc de tot ce a facut bun pentru mașină asta cu aceste materiale execrabile.
                CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

                Comment


                • Aceleasi materiale textile proaste sunt si in SUA si m-au determinat sa iau varianta cu piele in acel moment.

                  Partea proasta cu scaunele din piele e ca se incalzesc ca naiba vara si par foarte reci iarna. Daca nu ai scaune ventilate cred ca nu e prea placuta vara.

                  Comment


                  • Eu de asta nu am vrut si nu vreau piele,indiferent de masina.

                    Comment


                    • Pot sa zic, pe propria-mi piele (sic!) ca mai nasol cu pielea este pe vreme rece. Acum, cand e cald si soare afara, daca masina e cat de cat izolata, pielea nu se incalzeste atat de tare pe dat de inconfortabilaeste atunci cand este rece. Chiar si pe o vreme racoroasa, nu ger sa crape pietrele.
                      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                      '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                      Comment


                      • Acelas motiv și la mine. Pe 530i aveam piele neagra și m-am ars la propriu de multe ori.
                        Am ales textil în speranța că se compara măcar cu de oferă Skoda. Din păcate pentru Honda și Skoda sau Kia oferă calitate mult mai bună.
                        CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

                        Comment


                        • Io zic sa nu amestecati clasele in comparatii, ca nu mai intelegeti nimic Seria 5, Civic, Accord, Passat ...) Civicul a fost mereu sub Accord la calitatea materialelor, iar daca veniti de pe un model comparabil cu Accord sau mai sus (premium) este normal sa vedeti o diferenta in materiale (dar si in pret).
                          Si daca va place kia mai mult, luati kia

                          Comment


                          • Nu asta intenționam. Pentru clasa ei civic x de prezintă lamentabil cu acel textil.
                            CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

                            Comment


                            • Originally posted by dinoc View Post
                              Io zic sa nu amestecati clasele in comparatii, ca nu mai intelegeti nimic Seria 5, Civic, Accord, Passat ...) Civicul a fost mereu sub Accord la calitatea materialelor, iar daca veniti de pe un model comparabil cu Accord sau mai sus (premium) este normal sa vedeti o diferenta in materiale (dar si in pret).

                              Da, mai ales Accord CL9, scump, dar cu o calitate pe măsura!
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment


                              • Ma rog,fiecare cu parerea lui,insa si eu consider tapiteria execrabila in raport cu pretul masinii.

                                Comment

                                Working...
                                X