BACU: '17 Honda CR-V 1.6 i-DTEC 9A/T 4WD Executive Sensing, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Hahaha, prea arată a anvelope de tractor, e prea mult pentru crv, sincer!🤓 Or fi potrivite pentru SUVuri mai cu pretenții in offroad, dar la crv și cu ele și fără ele tot dreaku ăla ar fi...

    Click image for larger version

Name:	IMG_4736.jpg
Views:	1
Size:	28.5 KB
ID:	725772
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

    Comment


    • #17
      Mai sus ai preluat poza de M/T (Mud Terrain) despre care am zis ca sunt mai agresive si nu le recomand. AT/S sunt mai "cuminti". In plus tu ai in poza o dimensiune f off-road, la CRV nu o sa ai asa ceva.

      @Ticker: Iarna sunt clar mai slabe decat niste gume bune dedicate de iarna dar m-am descurcat fara probleme cu ele 2 ierni la rand. Si sasiul SX4-ului e foarte bun ce e drept, dar oricum a mers brici masina iarna. O singura data am ramas suspendat in zapada afanata, care trecea de praguri, dar acolo deja nu e vina gumelor, m-am jucat eu aiurea. Vara atat cat poate SX4ul cauciucurile duc fara probleme, nici urma de derapaj, zgomotul la 150 kmh este foarte ok, franele tin bine. Probabil niate UHP ar fi mai bune, dar pt SX4 se justifica?! Dupa ce am inlocuit Bridgestone Turanza stock cu astea era alta masina, MULT mai stabila si mai ok.

      Acum depinde ce vrea fiecare de la un crossover. Daca e strict pt sosea nu are sens, dar cum eu ma bag si vara cu el pe drumuri neasfaltate, pietre, am luat-o si pe de-a dreptul pe camp de cateva ori etc, mie imi sunt utile. Eu am si scuturi de metal motor si diferential si e si inaltata un pic din arcuri masina special pt asta. La un X5 clar nu as pune asa ceva, dar la ceva mai putin sport si mai de rupt prin coclauri, clar da. Plus ca am scapat de grija setului al doilea de anvelope. La ATR o sa am chiar 3... Chin numai sa le depozitezi...

      LE: Iar legat de cat de importante sunt gumele in off-road, chiar si lejer, sunt FOARTE IMPORTANTE! Crede-ma. Cu Bridgestone Turanza stock dadea in gol SX4-ul si in mocirla de 2 cm... Acum am iesit din noroaie maricele.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • #18
        Ai dreptate, xander. Numai ca singurul offroad pe care o sa îl vadă a mea o sa fie câteva drumuri neasfaltate pe care am mers și cu civicul dar cu morcovul infipt și cu câteva atingeri pe dedesubt...

        Se pare ca mașina va veni cu contisportcontact, deci probabil ca voi merge pe contiwintercontact pentru iarna.
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

        Comment


        • #19
          Masina intarzie, se pare ca nu o voi primi nici saptamana aceasta...

          Intre timp am cumparat ceva accesorii OEM:
          - bandouri usi cromate: 08F57-T0A-600
          - tavita portbagaj: 08U45-T1G-600
          - protectie incarcare portbagaj: 08P01-T0A-600
          - scrumiera CRV: de asta sunt foarte incantat, in europa nu se vinde, doar in state si in rusia, din ce am vazut eu. Mi-a placut foarte mult pentru ca acopera cumva unul dintre cele 3 suporturi de doza din consola centrala, careia eu nu ii vedeam rostul....

          Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	21.9 KB
ID:	725821
          Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	58.7 KB
ID:	725820

          M-am tot gandit sa cumpar si eleronul de portbagaj, insa am vazut cateva masini pe aici cu el si nu mi-a placut cum vine pe masina...
          2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
          Ex:
          2014 Honda Civic Executive
          2011 Honda Civic GT

          Comment


          • #20
            Mi-am cumparat si jante de iarna originale de 17, modelul de pe echiparea confort (codul Honda 42700-T1V-E82), de aici:
            http://www.ebay.com/itm/272756405767
            Click image for larger version

Name:	image1.jpeg
Views:	1
Size:	56.5 KB
ID:	725844

            Dupa ce ridic masina ma voi decide si pentru anvelopele de iarna, cel mai probabil Continental Winter Contact TS850P.
            bacu
            Senior Member
            Last edited by bacu; 27-09-17, 11:22.
            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
            Ex:
            2014 Honda Civic Executive
            2011 Honda Civic GT

            Comment


            • #21
              Bun pretul pe Ebay...
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #22
                Asa este, la asko erau 1100 lei plus TVA. Bucata! :-) Mi-ar fi placut cele black/polished de pe Elegance, dar poate le pot vopsi pe astea asa...
                Click image for larger version

Name:	image2.jpeg
Views:	1
Size:	137.2 KB
ID:	725843
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #23
                  Mie nu-mi plac deloc black/polished... Oi fi eu oldschool, dar nu vreau negru pe jabnta decat praful de la placuta de frana
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Am ridicat-o astăzi, am încercat sa pun poze dar mi le întoarce cu curul in sus site-ul, am renunțat... ☺️

                    Ca o prima impresie, lucrul care îmi place enorm la mașina e tempomatul ăla adaptiv, mi se pare genial, îți face condusul extraordinar de relaxant.

                    Am văzut ca am versiunea 0F la navei, s-o putea instala waze pe el? Ar fi bomboana de pe tort pentru mine, confortul maxim sa scap de telefon la bord! 😍
                    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                    Ex:
                    2014 Honda Civic Executive
                    2011 Honda Civic GT

                    Comment


                    • #25
                      Felicitari!

                      Daca are versiune de Android 4.0.4, atunci cel mai probabil da.

                      Comment


                      • #26
                        Sa fie intr-un ceas bun!

                        Comment


                        • #27
                          Pune pozele pe imgur si copiaza codul bb pe forum.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc pentru urari!

                            Am vazut ca are versiunea 4.0.4, sper sa se poata instala. Aveti cumva vreun ghid in engleza sau romana cum trebuie sa procedez pentru asta? (pe cmdroid este doar in portugheza...).
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • #29
                              Da, exista: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-Android-4-0-4

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc mult Jozsi, voi incerca in weekend sa vad ce reusesc.

                                Nu am cont de imgur ticker, din pacate.
                                bacu
                                Senior Member
                                Last edited by bacu; 03-10-17, 17:05.
                                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                                Ex:
                                2014 Honda Civic Executive
                                2011 Honda Civic GT

                                Comment

                                Working...
                                X