FST: '16 BMW 520 XD 8AT, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #17
      Originally posted by Bazilide View Post
      Sa o stapanesti sanatos. Poate scrii ceva despre experienta mersului in Germania dupa masina. Ar fi util..
      eu am exclus din start autohouse-uri patronate de turci, polonezi si alte nationalitati si ma cautat doar pe bmw.de la BMW Gebrauchtwagenbörse adica masini rulate.
      Aici poti sa-ti salvezi un filtru cu exact optiunile pe care le cauti si in momentul in care un dealer baga o masina ce se potriveste primesti automat notificari.
      sunt masini vandute cu premium selection (garantie 2 ani),europlus 1 an sau fara garantie
      Daca ai gasit masina il suni pe neamt, toti au fost extrem de sinceri la prima conversatie, iti zic si cea mai fina zgarietura pe care o are masina, exact ce a fost revopsit sau reparat costul fiecarei operatiuni.
      Ai putea sa cumperi masnina fara s-o vezi, dar eu nu am putut, am dat o fuga am vazut-o si m-am intors.
      Daca o iei pe firma neamtul iti va face 2 facturi, una exact suma=tva pe care o blocheaza si pana cand cumparatorul dovedeste ca a inmatriculat-o(si-au luat destule tepe cu romani care cumpara cu taxare inversa si nu mai platesc tva-ul in tara)..si inca o factura pt masina fara tva.
      am platit acel avans imediat dupa ce am vazut-o iar ei s-au apucat si i-au facut service-ul, i-au facut detailing (o masina vanduta premium selection cica trebuie sa mergi cel putin 10.000km fara sa nu ai nevoie sa ajungi in service dupa ce o cumperi).
      apoi am platit si restul sumei prin op cand am ajuns in tara.
      dupa o saptamana m-am dus dimineata la ora 9 la dealer, am fost impreuna sa scoatem numere temporare(f important negre cu scris rosu si nu galbene), la 9:30 aveam toate actele si am plecat inapoi spre casa.
      daca faci un calcul 1bilet de avion, 2 nopti de cazare, numerele, motorina, taxele de drum..e posibil sa iesi mai ieftin cu o platforma.
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

      Comment


      • #18
        Posibil sa iesi mai ieftin cu platforma, dar daca ajunge si nu-ti place masina din cine stiu eu ce motiv ce faci?! Pentru 100e-200e nu merita, iar bucuria aia de a o conduce la retur nu ti-o poate lua nimeni.

        Cand am fost dupa mitsubishi in Germania, la retur a fost distractie, cu oprit prin Praga, petrecut noaptea, si imi pare rau ca n-am oprit si in Budapesta inca o noapte.

        BTW, eu am luat nr cu scris negru numarul, doar valabilitatea era negru pe font rosu.
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • #19
          Felicitati pentru noua achizitie!
          Sa o conduci sanatos si voios!
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #20
            Nu stiu daca ati mai intrat si pe alte forumuri de la alte marci, dar un lucru sigur va pot spune, forumul asta in comparatie cu cel de la bmw, e farmacie curata. Nu gasesti nimic pe bmwclub, numai postari aiurea, neorganizate, subiecte anapoda, haos complet.
            fst
            Senior Member
            Last edited by fst; 22-03-18, 13:52.
            '16 BMW 520xd
            '15 FK2
            ex '10 CU1
            ex '07 CL7

            Comment


            • #21
              Pai cum arata clientul de BMW si cum arata cel de Honda??

              Comment


              • #22
                Originally posted by IB View Post
                Pai cum arata clientul de BMW si cum arata cel de Honda??
                Nu vreau sa fiu tendentios, dar clientul de BMW nou nu prea sta pe forumuri, din mai multe motive: o data ca putini sunt cu adevarat pasionati de masini si doi, nu prea au timp.

                De aia arata cum arata, pentru ca in general acolo ii gasim pe posesorii de E46 316i care se uita sa-si puna lumini in portiere care proiecteaza sigla pe asfalt.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment

                Working...
                X