Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: FST: '16 BMW 520 XD 8AT, Black

Senior Member SH-AWD
    Marca
    Jaguar
    Model
    XF Premium Luxury
    Motorizare
    3.0 V6
    sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

Senior Member PGM-FI fst's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Quote Originally Posted by Bazilide View Post
    Sa o stapanesti sanatos. Poate scrii ceva despre experienta mersului in Germania dupa masina. Ar fi util..
    eu am exclus din start autohouse-uri patronate de turci, polonezi si alte nationalitati si ma cautat doar pe bmw.de la BMW Gebrauchtwagenbörse adica masini rulate.
    Aici poti sa-ti salvezi un filtru cu exact optiunile pe care le cauti si in momentul in care un dealer baga o masina ce se potriveste primesti automat notificari.
    sunt masini vandute cu premium selection (garantie 2 ani),europlus 1 an sau fara garantie
    Daca ai gasit masina il suni pe neamt, toti au fost extrem de sinceri la prima conversatie, iti zic si cea mai fina zgarietura pe care o are masina, exact ce a fost revopsit sau reparat costul fiecarei operatiuni.
    Ai putea sa cumperi masnina fara s-o vezi, dar eu nu am putut, am dat o fuga am vazut-o si m-am intors.
    Daca o iei pe firma neamtul iti va face 2 facturi, una exact suma=tva pe care o blocheaza si pana cand cumparatorul dovedeste ca a inmatriculat-o(si-au luat destule tepe cu romani care cumpara cu taxare inversa si nu mai platesc tva-ul in tara)..si inca o factura pt masina fara tva.
    am platit acel avans imediat dupa ce am vazut-o iar ei s-au apucat si i-au facut service-ul, i-au facut detailing (o masina vanduta premium selection cica trebuie sa mergi cel putin 10.000km fara sa nu ai nevoie sa ajungi in service dupa ce o cumperi).
    apoi am platit si restul sumei prin op cand am ajuns in tara.
    dupa o saptamana m-am dus dimineata la ora 9 la dealer, am fost impreuna sa scoatem numere temporare(f important negre cu scris rosu si nu galbene), la 9:30 aveam toate actele si am plecat inapoi spre casa.
    daca faci un calcul 1bilet de avion, 2 nopti de cazare, numerele, motorina, taxele de drum..e posibil sa iesi mai ieftin cu o platforma.
    '16 BMW 520xd
    '15 FK2
    ex '10 CU1
    ex '07 CL7

Senior Member IMA Sindrom's Avatar
    Marca
    Mitsubishi / Peugeot / Fiat
    Model
    Outlander / 206 / 500 / Smart
    Motorizare
    2.0 DiD / 2.0hdi / 1.2 8v/ 0,6T
    Posibil sa iesi mai ieftin cu platforma, dar daca ajunge si nu-ti place masina din cine stiu eu ce motiv ce faci?! Pentru 100e-200e nu merita, iar bucuria aia de a o conduce la retur nu ti-o poate lua nimeni.

Cand am fost dupa mitsubishi in Germania, la retur a fost distractie, cu oprit prin Praga, petrecut noaptea, si imi pare rau ca n-am oprit si in Budapesta inca o noapte.

BTW, eu am luat nr cu scris negru numarul, doar valabilitatea era negru pe font rosu.

Senior Member SH-AWD dumiflo's Avatar
    Marca
    -
    Model
    -
    Motorizare
    -
    Felicitati pentru noua achizitie!
    Sa o conduci sanatos si voios!
    '18 BMW X1 18xd
    '15 BMW i3 range extender
    ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Senior Member PGM-FI fst's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Nu stiu daca ati mai intrat si pe alte forumuri de la alte marci, dar un lucru sigur va pot spune, forumul asta in comparatie cu cel de la bmw, e farmacie curata. Nu gasesti nimic pe bmwclub, numai postari aiurea, neorganizate, subiecte anapoda, haos complet.
    Last edited by fst; 22-03-18 at 13:52.
    '16 BMW 520xd
    '15 FK2
    ex '10 CU1
    ex '07 CL7

Senior Member IMA
    Marca
    -
    Model
    -
    Motorizare
    -
    Pai cum arata clientul de BMW si cum arata cel de Honda??

Senior Member ASIMO dragostan's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    K20/K24
    Quote Originally Posted by IB View Post
    Pai cum arata clientul de BMW si cum arata cel de Honda??
    Nu vreau sa fiu tendentios, dar clientul de BMW nou nu prea sta pe forumuri, din mai multe motive: o data ca putini sunt cu adevarat pasionati de masini si doi, nu prea au timp.

De aia arata cum arata, pentru ca in general acolo ii gasim pe posesorii de E46 316i care se uita sa-si puna lumini in portiere care proiecteaza sigla pe asfalt.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks