MIHAIL: '17 Honda Civic 5D 1.5T Sport Navi M/T, Lunar Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MIHAIL: '17 Honda Civic 5D 1.5T Sport Navi M/T, Lunar Silver

    Așteptarea a luat sfârșit şi n-a durat prea mult din fericire ( am fost pieton doar 12 zile ) . Sunt iar fericit . Maşina este aşa cum m-am aşteptat cu bunele şi relele ei . Când am ridicat-o avea 8 km şi un ,,frumos ,, consum de 33/100 . După ce-am alimentat-o la Rompetrolul de după giratoriu şi ne-am intors la dealer avea 10 km şi scăzuse la 31. Până acasă am trecut puţin prin Piteşti să rezolv câteva chestii şi consumul arăta şi el mai decent 175 km cu 6.4/100. Am mers tot timpul cu ac on fără pilot şi i-am dat maxim 150 ( vreo 3500 de ture ).
    Îmi plac multe la maşină dar iată câteva chestii care puteau fi mai bune:
    - materialul e stofa ( cotiera sigur trebuie să o curăţ lunar ) ;
    - în cotieră spaţiul de depozitare e cam mic ( sigur îi voi scoate cup-holderul sau măcar îl voi inversa ) ;
    - deşi portbagajul nu are roata de rezervă spaţiul de sub e mai mic şi mai puţin adânc ( nu pot băga nici măcar stingătorul, doar ceva foarte subţire ) şi nici măcar nu e plat ( deh e rezervorul dedesubt ) ;
    - pneurile michelin de pe maşină sunt foarte zgomotoase ( dunlopul de pe ex civicul meu erau muuult mai puţin deranjante ) ; eu vreau să aud motorul nu pneuri rulând.
    Mâine voi merge să butonez puţin prin sistem să-i mai schimb din setări , să mă dumiresc de una - alta . M-am uitat puţin prin manual ( care e în engleză ) dar tot cu butoanele în faţă voi afla ce mă interesează. Mâine fac şi poze , acum nu am decât una
    Attached Files
    HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

  • #2
    Bravo! S-o folosesti sanatos
    "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

    Comment


    • #3
      S-o porti sănătos si cu toata placerea!
      Superba masinuta!
      Iar tu? Doar atat de bucuros erai cand ai facut poza?

      Comment


      • #4
        Bravo Mihail,sa fie intr-un ceas bun!Vezi ca stingatorul si triunghiul reflectorizant au locul lor in portbagaj,in partea stanga,vertical.S-o stapanesti santos fara evenimente si sa fii mai activ decat ceilalti colegi de forum care au in posesie modelul asta.

        Comment


        • #5
          Originally posted by dantt View Post
          Bravo Mihail,sa fie intr-un ceas bun!Vezi ca stingatorul si triunghiul reflectorizant au locul lor in portbagaj,in partea stanga,vertical.S-o stapanesti santos fara evenimente si sa fii mai activ decat ceilalti colegi de forum care au in posesie modelul asta.
          Pai ceilalti is ocupati sa se plimbe cu jucaria...n-au timp de pierdut pe forumuri

          Comment


          • #6
            Sa ai noroc de el. E sport sau sport plus?
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              N-are trapa,deci e sport,nu sport plus.

              Comment


              • #8
                Sa schimbi semnatura si sa faci un comparativ intre ele daca merita .
                Sa o stapanesti cu placere si fara probleme !

                Comment


                • #9
                  Originally posted by vtin View Post
                  S-o porti sănătos si cu toata placerea!
                  Superba masinuta!
                  Iar tu? Doar atat de bucuros erai cand ai facut poza?
                  eu in general cand sunt fotografiat nu rad. habar n-am de ce . Sau poate mi se trage de la vechea ocupatie ( militar de cariera )
                  HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by dantt View Post
                    N-are trapa,deci e sport,nu sport plus.
                    asa e . mi-as fi dorit sport plus dar ...saream din planurile facute anterior
                    HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by botz View Post
                      Sa schimbi semnatura si sa faci un comparativ intre ele daca merita .
                      Sa o stapanesti cu placere si fara probleme !
                      deocamdata pot spune cu siguranta ca la capitolul suspensie e mai bun acest model . Alte plusuri si minusuri pe care le voi constata vi le voi impartasi cu mare drag , desi nu fac foarte multi kilometrii intr-un an si nu sunt vreun mare as al tehnicii auto
                      HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                      Comment


                      • #12
                        Am facut cateva fotografii . Iata-le
                        http://www.hondafan.ro/forum/attachm...2&d=1502522766
                        http://www.hondafan.ro/forum/attachm...3&d=1502522781
                        http://www.hondafan.ro/forum/attachm...4&d=1502522796
                        http://www.hondafan.ro/forum/attachm...5&d=1502522815
                        http://www.hondafan.ro/forum/attachm...6&d=1502522830
                        HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                        Comment


                        • #13
                          Sport o sa iau si eu.La sport plus nu se poate monta portbagaj pe pavilion datorita trapei.O mare tampenie.

                          Comment


                          • #14
                            Arata superb combinatia de argintiu cu negru. Sa o stapanesti sanatos!

                            Comment


                            • #15
                              Mihail,culoarea pe care tu o ai,are tenta usor albastruie privita din anumite unghiuri?Nu-mi dau seama exact din poze.

                              Comment

                              Working...
                              X