MIHAIL: '17 Honda Civic 5D 1.5T Sport Navi M/T, Lunar Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bravo,cat a costat toata distractia?Ai facut-o toata sa-nteleg?In ce priveste bara spate,nu-mi dau seama de pe telefon si din foto unde-i baiul...

    Comment


    • #32
      Degresarea + aplicare sealant 330 ron ( mi-a īncadrat mașina la clasa medie deși are cu 1,8 cm mai mult ) . Īn partea stāngă a bării spate este o tăietură care nu este și īn dreapta ( cam īn zona unde este umbra fotografului )
      HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

      Comment


      • #33
        Am observat si eu lipsa simetriei pe spate, insa nu stiu care e motivul.
        Legat de anvelope, si eu am inceput sa ma uit dupa anvelope de iarna si dupa ce am tot studiat, cred ca raman la Goodyear Ultragrip Performance G1.
        Spune-mi te rog, ai observat ca dupa ce ai pus sealant-ul se lipesc mai putin gazele pe partea din fata? Sau ma rog, se curata mai usor?

        Comment


        • #34
          Originally posted by Raulitto View Post
          Am observat si eu lipsa simetriei pe spate, insa nu stiu care e motivul.
          Se scoate plasticul ala? probabil in spatele lui se insurubeaza carligul de tractare in caz de avarie. Probabil. De verificat manualul. Am vazut un filmulet pe youtube dar erau dedesubt carligele, cam greu de ajuns la ele cand ai nevoie, poate mai sunt si alte puncte de tractare.

          dacliber
          Senior Member
          Last edited by dacliber; 25-08-17, 14:27.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • #35
            Ma bucur ca ai facut-o!
            "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

            The Power of Dreams

            Comment


            • #36
              Originally posted by Raulitto View Post
              Am observat si eu lipsa simetriei pe spate, insa nu stiu care e motivul.
              Legat de anvelope, si eu am inceput sa ma uit dupa anvelope de iarna si dupa ce am tot studiat, cred ca raman la Goodyear Ultragrip Performance G1.
              Spune-mi te rog, ai observat ca dupa ce ai pus sealant-ul se lipesc mai putin gazele pe partea din fata? Sau ma rog, se curata mai usor?
              am observat ca pe grila nu mai erau asa de multe , dar nu le-am curatat . mi s-a spus ca macar 72 de ore sa o feresc de apa , 7 zile ideal. in weekendul urmator le voi curata cu o solutie speciala . Altfel ma cam enerveaza dealerul Asko . Le-am cerut sa-mi dea un act doveditor pentru transcrierea masinii la primaria unde domiciliez. Doamna de la Giulesti mi-a dat niste balarii de hartii pe care le-am dus degeaba. Acum stau si astept alte hartii... Neseriosi
              HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

              Comment


              • #37
                Revin cu mici precizari. Nu dealerul era de vina in privinta actelor ci niste tampiti de functionari de la primarie. Astazi am mers cu aceleasi documente la alta persoana ( care fusese in concediu data trecuta si care intamplator sau nu mi-a vizat actele cand am vandut cealalta masina ) si totul a fost ok . Incepand de astazi dimineata si pana la primul drum in afara localitatii ( probabil ca pana cel devreme 19 septembrie cand revin din vacanta ) voi testa modul econ in oras . Sunt curios cum iese consumul . Va tin la curent cand voi avea date concrete
                HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                Comment


                • #38
                  Sincer sa fiu pe mine m-a enervat modul ECON in oras. Prefer sa am un raspuns mai dinamic decat o masina lenta. Din ce am mai citit pe alte forumuri de afara nu faci economie cu modul econ in oras, cica ar fi fost gandit mai mult pentru drumuri lungi, pe autostrada. Dar testeaza, ca nu strica sa avem si alte date, sa nu ne bazam doar pe ce zic cei din UK sau USA, mai ales ca exista tot felul de diferente intre masinile din state si cele din Europa.

                  Comment


                  • #39
                    in modul Econ masina are un raspuns mai lent , pe mine nu ma deranjeaza foarte tare deorece orasul meu e mic ( avem 5 semafoare in total si de regula in drumurile obisnuite stau la 2 maxim 3 ) . dar asta implica si mers pe distante relativ scurte intre opriri si implicit un consum mai mare . In alta ordine de idei ma enerveaza pe zi ce trece materialul folosit la cotiera si pe manerul usii . Arata asa de urat dupa doar 3 saptamani incat ma tot gandesc cu ce sa-l inlocuiesc in primavara urmatoare . Pana atunci va trebui sa-mi cumpar o perie moale de haine si sa-l curat cu solutie de covoare ( cred ca e cea mai potrivita varianta )
                    HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                    Comment


                    • #40
                      Arata foarte foarte bine pe culoare asta . Cred ca am vazut-o live in Campulung, foarte frumosa. Sa ai grija de ea si drumuri bune.

                      Comment


                      • #41
                        Multumesc . De vreo 2 saptamani masina sta in garaj . Acum ca am revenit din vacanta voi pune zielele urmatoare impresiile despre modul econ in oras
                        HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                        Comment


                        • #42
                          Eram dator cu niste concluzii dar ele nu-si mai au rostul dupa intamplarea nefericita din urma cu 3 zile. Masina arata asa acum :
                          http://www.hondafan.ro/forum/attachm...8&d=1506697659
                          Dauna totala. Dosarul s-a solutionat deja ,astept ca asiguratorul sa-mi vireze banii si sa incep demersurile pentru achizitionarea unei alte masini . Tot honda , tot civic hatchback , dar nu aceeasi culoare deoarece lunar silver e disponibila abia in martie 2018. Sper sa ne revedem curand pe aici cu Sonic grey
                          HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                          Comment


                          • #43
                            Off, ma doare inima sa vad asta! Cat timp nu s-a ranit nimeni, nu va mancati nervii, pagubele materiale se rezolva cu asigurarea si timpul.

                            Comment


                            • #44
                              Aoleu,a luat foc garaju'?Imi pare rau,sincer.

                              Comment


                              • #45
                                Ti se da suma integrala? Pacat de ea...
                                Mana criminala sau ceva scurt circuit?

                                Comment

                                Working...
                                X