Service reparatie rca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service reparatie rca

    Salutare, am si eu nevoie de niste sfaturi/pareri referitor la ce service sa rezolv o dauna rca. mi-a lovit un vecin masina in parcare, bara fata varza, infundata bine, clipsuri sarite, o ureche bara rupta, grinda metalica secundara de sub far indoita in jos cativa cm buni etc... in primavara am schimbat aripa stanga din acelasi motiv.
    Atunci am reparat-o la autok9 de pe langa targul vitan barzesti... sa zicem ca au fost ok. mi-au zis ca "nu gasesc aripa" si am fost de acord sa imi puna una de la dezmembrari pe care au vopsit-o ei. m-ar ajuta cu ceva acum daca m-as duce la carpati expozitiei? la asko e exclus pentru ca sunt prea departe de mine.
    ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

  • #2
    salut ai facut amiabila cu cel care te-a lovit?
    sau ai fost la politie si ai copia rca-ului vinovat?
    daca da mergi la service agreat de ei, intra pe site-ul lor si vezi la service-uri agreate
    cel mai taran taran, este taranul de la oras !

    Comment


    • #3
      Salut, am facut amiabila si am completat pe site la asirom (rca-ul vecinului) un formular, m-au sunat a 2 a zi si m au programat pt constatare miercurea viitoare. Cand am schimbat aripa in primavara era altfel procedura, sunai la ce service vroiai care avea intelegere cu asiguratorul (atunci a fost euroins si autok9) si constatarea o puteai face acolo la service direct, ca si eventuala reparatie. Acum cica e altfel, trebuie sa suni la numarul asiguratorului, unde un robot te trimite sa completezi formularul online, dupa care te suna ei si te programeaza la constatare.

      Pe site la asirom la service uri agreate dintre reprezentante vad ca e doar asko pt judetul Ilfov. pt Bucuresti nu e nicio alta reprezentanta (carpati sau honda nord)
      https://www.asirom.ro/detalii-unitat...?unitati=Ilfov
      https://www.asirom.ro/detalii-unitat...tati=Bucuresti

      Nici nu stiu ce sa fac, in mod normal cred ca ar trebui sa-mi inlocuiasca bara fata si grindutza aia indoita, dar tare mi-e ca ii aud iar ca "nu gasim"... de asta intrebam daca fac vreo branza daca ma duc la o reprezentanta honda, ca astia banuiesc ca nu pot sa zica ca "nu gasim"
      ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

      Comment


      • #4
        Ceea ce nu stiu oamenii este ca RCA-ul protejeaza pagubitul, motiv pentru care, un pagubit poate efectua o reparatie in baza unui doar RCA la ORICE service autorizat RAR. Nu conteaza daca are sau nu contract cu asiguratorul respectiv.

        Comment

        Working...
        X