VLNVKG83: '17 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo M/T Sport, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by vlnvkg33 View Post
    [ATTACH=CONFIG]55704[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]55705[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]55706[/ATTACH]

    Am echipat-o pentru iarna cu alte jante si anvelopele aferente. Dupa mai multe cautari pe diverse site-uri, precum si intrebari pe la vulcanizari sa vad ce as gasi pe la ei, am ales aceste jante ATS-Emotion 400 lei/bucata si niste anvelope westalke la 250 lei. Rotile sunt acum pe 16" si anvelopele sunt de 215. Cred ca i-am mentinut cat de cat aspectul original. Nu sunt lamurit cu monitorizarea presiunii in pneuri, dar nici nu am erori in bord.
    Nu ai senzori fizici pe roti, monitorizarea se face indirect prin ABS. Trebuie recalibrati senzorii dupa ce schimbi rotile, gasesti in Vehicle Settings la TPMS.

    Comment


    • #17
      Sa o stapanesti sănătos și mulți km fără probleme
      CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

      Comment


      • #18
        Imi puteti recomanda vreun suport de bicicleta pentru masina asta, avand in vedere ca are evacuarea pe mijloc?

        Comment


        • #19
          Nu se poate monta carlig,doar pe acoperis daca evarianta sport.Daca ai sport plus,nici acolo.

          Comment


          • #20
            Mda, dantt are dreptate. Eu am renuntat la ideea de a transporta bicicleta pe plafon, mi se pare ca e pacat sa chinui masina cu asa ceva. Prefer sa dau roata fata jos si sa o bag in masina, insa la mine e simplu ca pot rabata bancheta, ca suntem numai 2 persoane.

            Comment

            Working...
            X