NANBOE: '17 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo CVT Sport, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare!
    Ce reducere ai obtinut de la dealer?
    Multumesc!

    Comment


    • Originally posted by GabrielT View Post
      Salutare!
      Ce reducere ai obtinut de la dealer?
      Multumesc!
      Cand am cumparat eu masina am primit 500 euro reducere ceea ce este de toata jena. Este posibil ca acum sa mai scada ceva dar foarte putin.

      Comment


      • Originally posted by GabrielT View Post
        Salutare!
        Ce reducere ai obtinut de la dealer?
        Multumesc!
        Incearca la asko, honda nord dar, eu am incercat si la Pitesti,avand drum pe acolo. La Pitesti am primit cea mai buna oferta.
        Sa intrebi si la ce curs platesti tu echivalentul in euro. Pot fi diferente si aici.

        Comment


        • De la Pitesti am luat-o si eu.Confirm cea mai buna oferta aici.

          Comment


          • Poti spune ce discount ai obtinut, pls?! Daca nu sunt prea indiscret.
            Si eu sunt interesat de gasirea celei mai bune oferte, si nu tin neaparat sa achizitionez din Bucuresti . Deh, sunt obligat de bugetul limitat...

            Comment


            • In jur de 1000.Am scris in jurnalul meu.In Bicuresti cauti degeaba la dealeri.

              Comment


              • Cand am luat masina am incercat si la Autoclass in Timisoara si la ei discountul era similar cu cel de la Asko. Foarte tare ca in Pitesti este de 1000. Este adevarat ca trebuie sa iti fie foarte clar la ce curs calculeaza. Daca o iei in leasing financiar cursul poate insemna si o diferenta de 400 de euro (in plus fata de ce crezi ca o sa platesti).

                Comment


                • Ieri am descoperit ca la usa sofer exista un cheder/cauciuc care a inceput sa se deformeze, este in valuri. Tinand cont ca a fost foarte frig saptamana trecuta nu cred ca este de la caldura

                  Comment


                  • Astazi am zgariat janta fata destul de bine intr-o bordura. Vopseaua sare destul de repede aliajul insa pare sa fie ok

                    Comment


                    • Nu stiu ce vopsea rezista la contactul cu bordurile
                      Important e sa nu o indoi - ma gandesc ca zgarieturile se pot slefui/revopsi.

                      Comment


                      • Azi am facut un drum de Bucuresti pe autostrada A1,consum inregistrat pe bord de 5,9.Am mers cu viteza legala,in jur de 130 km/h cu eco activat si start/stop dezactivat.Nu e rau deloc.

                        Comment


                        • Originally posted by dantt View Post
                          Azi am facut un drum de Bucuresti pe autostrada A1,consum inregistrat pe bord de 5,9.Am mers cu viteza legala,in jur de 130 km/h cu eco activat si start/stop dezactivat.Nu e rau deloc.
                          Super consum cu nu am reusit sa scot acest consum nici cand am mers cu 110 pe autostrada bucuresti ploiesti si atunci consumul era tot 8.1% incep sa cred ca este de la CVT sau totusi este ceva de soft la mine care nu merge ok.

                          Comment


                          • Da,e super consumul,n-am de ce ma plange aici.Cum iti spuneam si in alt post,probabil ai ceva care nue ok.Pe de alta parte,cand am iesit din Bucuresti din zona Muncii si am facut vreo 1:45 min,deci trafic cumplit,dezactivat start/stopul in bord aveam 12,3 l/100 km consum.

                            Comment


                            • stie cineva daca se poate instala keyless entry pe masinile care nu au. Banuiala mea este ca toate canlurile exista este doar un modul care trebuie conectat undeva si inlocuit butucul de langa volan. Pareri idei. In state am vazut ca se poate este vreo 250 usd piesa

                              Comment


                              • Era parca pe forum cineva din iasi, daca nu ma insel, care vindea un modul de keyless, care se putea pune pe Accord, Civic sau CRV...
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X