Ridicator tensiune faruri Xenon Accord CL7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ridicator tensiune faruri Xenon Accord CL7

    Salut,

    In weekend a inceput sa mi se opreasca farul drept (faza scurta) dupa o vreme de mers. Peste cateva minute de racire, mergea din nou.
    Cand am ajuns inapoi acasa, nu mai mergea nici unul dar dupa 20 min mergeau ambele.

    Am mers ieri la HN - doar cel drept nu mergea dupa 30 min de stat aprins - si mi-au zis ca PINul e putin indoit si plasticul putin topit (am becurile de 5ani+). Comandat bec nou (317 Ron!) si tot nu merge.
    Au facut niste teste si mi-au spus ca ridicatorul de tensiune nu e bun ca daca il muta intre frarui, unde il pun, acolo nu merge.
    Problema e ca imi cer 1,900 RON (!!!) pentru unul.

    Aveti vreo recomandare mai rezonabila la pret?
    La dezmembrari e dificil de gasit un far si nu imi dau seama daca se potriveste si de pe CRV, etc.

    Multumesc,
    Donny
    '07 Honda Accord DOHC 2.0 i-VTEC, M/T, Executive, Indigo Blue Pearl

  • #2
    nu-mi dau seama daca acest ridicator este balast-ul xenonului, dar poti sa apelezi la baietii acestia sunt foarte ok ca si pret/servicii: http://www.dt-xenon.ro/ . Eu am reparat un balast la ei.
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • #3
      Originally posted by kinky_boy View Post
      nu-mi dau seama daca acest ridicator este balast-ul xenonului, dar poti sa apelezi la baietii acestia sunt foarte ok ca si pret/servicii: http://www.dt-xenon.ro/ . Eu am reparat un balast la ei.
      da, este balastul.
      Mersi frumos dar site-ul este inchis. "Ne pare rău să vă informăm că site-ul DT-Xenon.ro sa închis."

      Am gasit ceva aftermarket prin afara dar vin tarziu (dupa ce plec eu cu masina in concediu)
      '07 Honda Accord DOHC 2.0 i-VTEC, M/T, Executive, Indigo Blue Pearl

      Comment


      • #4
        am vazut si eu, dar cauta-i pe email dupa cum zice acolo. uite si un nr de telefon: 0729 939 295. Incearca, n-ai nimic de pierdut.
        Oricum daca vrei repede nu cred ca ai sanse sa rezolvi cu o reparatie pentru ca si la ei dureaza ceva, cel putin asa a fost la mine. Si eu gasisem prin uk luate din dezmembrari dar din cate inteleg si componentele acestor placi au un numar de ore de functionare si nu poti sa stii cata viata mai au in ele.
        Oamenii astia schimba tot ce era consumabil de pe placa, practic este ca una noua, o tin la teste si apoi ti-o trimit cu o garantie de 1 an parca sau 6 luni nu mai stiu. Mi se pare cea mai buna optiune pret/valoare.
        R 42659 - Milano Red Ep3

        Comment


        • #5
          Poți căuta un ballast Mitsubishi slim, e exact modelul nostru de pe Accord. Aruncă un ochi și pe eBay US și UK.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment

          Working...
          X