St3fy84: "07 Honda Civic 5D 1.8 Sport I-Vtec

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • St3fy84: "07 Honda Civic 5D 1.8 Sport I-Vtec

    Salutare ! De vreo doua luni Am devenit si eu un fericit posesor de Honda . Un prieten de-al meu avea un Civic "16 1.3, care mi-a placut foarte mult, dar din pacate, nu imi permiteam una asa de noua , asa ca m-am hotarat sa merg pana in Germania, sa imi cumpar una ceva mai veche si sa ma incadrez intr-un buget de 6500 euro. Dupa indelungi cautari pe net, am ramas doar cu o selectie de 5-6 masini care pareau mai "serioase", si asa am plecat la drum. "Albastruca" a fost prima masina pe care am vazut-o, mi-a placut foarte mult, dar era putin cam peste buget (cerea 7000, si ca ultim pret am scos-o in 6600), dar era prim proprietar , avea doar 83k km, service doar la Honda, carte service complet,(era la persoana privata nu la autohaus), doua seturi de roti de aliaj, dar cu toate astea nu m-am pripit sa i-au o decizie si am vazut si restul masinilor. Majoritatea erau prin autohaus-uri, erau mai noi la an (2008-2010), insa nici una nu era nici tehnic nici vizual la fel de buna ca "albastruca".Astfel dupa 4-5 zile de hoinarit prin Germania, si stat pe capul prietenilor am plecat spre Romania la volanul unui Civic.Acum, dupa aproximativ 2 luni si 3000 km, pot sa spun ca sunt foarte multumit de alegerea facuta , si sper sa raman asa in continuare. Sper sa fi reusit sa fi atatasat corect pozele ...daca nu mai lucrez (sunt din Germania, am sa revin si cu altele din Romania promit ).








    Click image for larger version

Name:	20314525_1419009971480914_1049127579_o.jpg
Views:	1
Size:	59.6 KB
ID:	730546Click image for larger version

Name:	20273066_1419010034814241_231493092_o.jpg
Views:	1
Size:	42.7 KB
ID:	730547

  • #2
    Sa o conduci cu placere!

    Comment


    • #3
      Salut si bine ai venit .
      Have fun cu jucaria.
      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
      https://www.instagram.com/iamrusu/

      Comment


      • #4
        Bine ai venit si felicitari pentru achizitie!!!
        Arata frumos jucaria!!!

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de ea!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sa o alergi sanatos!
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • #7
              Felicitari de achizitie si sa o conduci sanatos! Cred ca te-am vazut cand eram prin Humor.

              Comment


              • #8
                Frumoasa ! Sa o stapanesti cu placere si fara probleme !

                Comment

                Working...
                X