Sigla volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sigla volan

    Hello, credeti ca se poate schimba sigla Honda de pe volan ? pe programul original nu apare ca si reper separat, si e logic ca n-as cumpara tot modulul ala cu airbag de pe volan pentru asta. Cu vreo 2 ani in urma s-a scorojit probabil stratul protector, lacul ala transparent, apoi in timp de la claxoane ... s-a sters pe alocuri cromul ala si nu imi mai place cum arata. Poate sunt ceva variante, daca stie careva ? va rog

  • #2
    Emblema de pe volan nu se poate schimba decat cu tot airbag-ul.
    Eu am luat colant cromat, am facut un sablon si am aplicat apoi pe H. Sunt vreo 3 ani de atunci si arata in continuare foarte bine. Trebuie sa te uiti atent sa iti dai seama ca nu are cromul original. Insa am avut norocul sa se exfolieze doar H-ul pe care am putut sa aplic fara probleme colant. Daca e exfoliata si rama subtire ce inconjoara H-ul, aceea nu cred ca poate fi acoperita cu colant cromat si sa arate foarte bine.
    Honda Civic Sedan '08 ES A/T

    Comment


    • #3
      sunt o persoana calma, dar se pare ca sofatul in bucuresti te schimba cand esti la volan, inevitabil claxonez si nu am bagat de seama unde apas pe volan, clar s-a exfoliat tot de pe sigla, nu doar de pe H, n-am decat sa o las asa, o sa arate galbena in curand, cum e plasticul ala peste care a fost vopsit, asta-i viata )

      Comment

      Working...
      X