Service bun Honda in Bucuresti ? (non-dealer )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service bun Honda in Bucuresti ? (non-dealer )

    Rog recomdari service bun in Bucuresti , la care mecanicii sa stie cum "functioneaza " o Honda

  • #2
    Coasta de Est ar fi una din variante.
    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
    https://www.instagram.com/iamrusu/

    Comment


    • #3
      Alta (evidenta) ar fi ASKO. Pe partea de mecanica sunt greu de depasit, cel putin asta cred eu.

      LE: Acum am vazut ca ai scris non-dealer. Nu inteleg de ce, dar banuiesc ca ai motivele tale. Se poate sterge postul.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • #4
        Stelica la Carpati Motors- Gara de Nord.
        ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

        Comment


        • #5
          Oameni pasionati care stiu cum functioneaza o Honda gasesti la Vip Car Service . Proprietarul e un impatimit Honda, le-au trecut foarte multe Honde prin mana, multe dintre ele construite de la 0 (masini de VTM, track sau drag) si nu numai.
          Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
          Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
          1000 Locuri de vizitat in Romania

          Comment


          • #6
            Coasta de Est mai deschid si ei ?!

            Am incercat de 2-3 ori sa-i contactez pentru o programre. De juma de an se tot muta !

            Nu le plac banii nostrii ?!

            Intre timp, lasa ca mi-au luat banii niste Dorei si mi-au facut masina praf !

            Stiam eu de ce imi iau scule sa o repar singur cu tutoriale de pe net.

            Cred ca in 90% din service-uri nu au auzit ce e aia cheie dinamometrica. E la "las` ca merge si asa! "

            Comment


            • #7
              Sunt o mana de baieti recent au spus ca nu mai dureaza foarte mult.
              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
              https://www.instagram.com/iamrusu/

              Comment


              • #8
                @maverick - oamenii ti-au spus care e situatia, daca procesul e greoi asta e, nu e nimeni neserios acolo! Mergi in alta parte, dar nu te zgarcii ca te costa mai mult.
                R 42659 - Milano Red Ep3

                Comment


                • #9
                  Originally posted by kinky_boy View Post
                  @maverick - oamenii ti-au spus care e situatia, daca procesul e greoi asta e, nu e nimeni neserios acolo! Mergi in alta parte, dar nu te zgarcii ca te costa mai mult.
                  Nu ma refeream la Coasta de Est.

                  Altii sunt Doreii.
                  Vreau sa o rezolv amiabil cu ei -daca e posibil. Dar daca NU, o sa-i fac de 2 parele !
                  Nu le dau numele inca.

                  Chiar voiam sa iau legatura cu ei (Coasta de Est), dar mi-a fost imposibil.


                  La PR, mai au de lucrat.
                  Ca mecanici am auzit ca fac lucruri bune.

                  PS: Nu stiu daca avem o rubrica "service-uri de evitat"

                  Comment


                  • #10
                    PR-ul le lipsește cu desăvārșire. Dar ăsta e un lucru bun, care īi avantajează pe clienții vechi
                    KMR
                    Super Moderator
                    Last edited by KMR; 02-05-18, 23:18.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by KMR View Post
                      PR-ul le lipsește cu desăvārșire. Dar ăsta e un lucru bun, care īi avantajează pe cliuenții vechi
                      Si clientii "noi" decat sa isi lase masinile pe mana Doreilor (nu vb de Coata de EST - repet! dar sunt prea multe service-uri care lasa de dorit )- mai bine isi cumpara singuri scule si le repara - daca au timp, spatiu si pasiune - cu manuta lor !

                      Altii isi duc masinile direct la dezmembrat din cauza unor incompetenți.

                      Si uite asa se duce de rapa o marca care are un cuvant greu de spus in industria auto !

                      Daca nu gasesc sa o repar, chiar ma gandesc sa o dezmebrez si sa imi iau BMW

                      VB serios! Desi.. ce masina - ce senzatii !

                      Dar cu Dorel in service...nu ai ce face. Romanika.

                      Macar la BMW se pricepe mai tot prostu`.
                      Vb vine.

                      Comment


                      • #12
                        Așa o fi, nu te contrazic. Dar, referitor la CDE ( Coasta de Est): vor să lucreze, au nevoie de bani, etc dar mutatul īnseamnă și amenajarea spațiului, obținere de autorizații, etc. Cānd vor fi cu toate ok, vor anunța, sunt convins de asta. Mai sunt și alte locuri unde băieții se pricep la Honde, sunt sigur de asta, dar eu n-am ajuns pe la ei. Dar dacă ești priceput, cred că nu e o idee rea să lucrezi singur la mașină. Ce scule așa scumpe și complicate ai nevoie?
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by KMR View Post
                          Așa o fi, nu te contrazic. Dar, referitor la CDE ( Coasta de Est): vor să lucreze, au nevoie de bani, etc dar mutatul īnseamnă și amenajarea spațiului, obținere de autorizații, etc. Cānd vor fi cu toate ok, vor anunța, sunt convins de asta. Mai sunt și alte locuri unde băieții se pricep la Honde, sunt sigur de asta, dar eu n-am ajuns pe la ei. Dar dacă ești priceput, cred că nu e o idee rea să lucrezi singur la mașină. Ce scule așa scumpe și complicate ai nevoie?

                          Pai imi e sa nu fie nevoie de o girafa ptr scos motorul, eventual un extrator de supape
                          Plus cateva chei dinamometrice.

                          Sper sa nu ajung la partea cu supapele !

                          De multe ori problema e si timpul.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by iAmRuSu View Post
                            Coasta de Est ar fi una din variante.

                            Originally posted by Xander View Post
                            Alta (evidenta) ar fi ASKO. Pe partea de mecanica sunt greu de depasit, cel putin asta cred eu.


                            Originally posted by gabrielb View Post
                            Stelica la Carpati Motors- Gara de Nord.

                            Originally posted by Rares View Post
                            Oameni pasionati care stiu cum functioneaza o Honda gasesti la Vip Car Service . Proprietarul e un impatimit Honda, le-au trecut foarte multe Honde prin mana, multe dintre ele construite de la 0 (masini de VTM, track sau drag) si nu numai.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Daniel. View Post







                              Ai putea să ne spui și de ce īți vine să vomiți cānd auzi de Asko și de CDE? Poate vrea lumea să știe ce te-a nemulțumit. Poate vrei să ne spui și ce ți-a plăcut la Carpați și la Vip Car Service.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment

                              Working...
                              X