Sunt interesat de un HR-V cu motor de 125!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt interesat de un HR-V cu motor de 125!

    Domnilor, va salut.
    Sunt interesat sa cumpar un HR-V, din prima generatie cu motor de 125(in principiu), 4 usi si transmisie 4x4!!
    Stiu ca sunt pretentios dar nu exclud nici celalte variante.
    Aveti idee de cineva care vinde asa ceva? Ma refer la o masina "in mintile ei".
    Multumesc

  • #2
    Salut,
    Nu-i prea aproape, da` arata in firea ei
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...=100&fnai=next

    Comment


    • #3
      Intradevar, nu-i deloc aproape. Multumesc mult pentru link si sugestie.
      Ar fi minunat daca masina ar fi deja inscrisa. La ce termene sunt acum pentru identificare RAR si inmatriculare, ajungi usor la cinci luni pe bara daca masina este de afara.
      In varianta cu ea inscrisa...poti circula pana o transcrii si la politie in nume propriu.

      Comment


      • #4
        In Romania s-au vandut doar cateva de noi. Mai bine iei una din Germania. Preturile din piata noastra sunt facute de masini luate cu maxim 500 de lire de pe Anglia intr-un cuvant masini care nu au trecut MOT. Sau masini folosite pe coclaurile din Austria si Italia sus-jos in fiecare zi. O masina ok nu are cum sa fie sub 3500 de euro nici in Germania, unele sunt chiar 6000. Spun asta pentru ca sunt sunat de cateva ori intr-o saptamana cu diferite probleme, de care eu posesor de HR-V inca nu m-am batut. Activez si pe diferite forumuri de HR-V si proprietarii in afara de cateva cazuri sunt total pe dinafara cu orice legat de masina, nu citesc manualul, nu merg la mecanic decat daca arde si sunt putine informatii pe forumurile europene.
        Eu nu as lua modelul de 105 cp mai ales daca are 4 usi si 4x4. E submotorizat. Poate pentru pescuit la sfarsit de saptamana. Nu as lua nici cu tapiserie albastra si bord albastru. Nu te astepta la consumuri mici ca vad ca ai SKODA.
        Am vrut sa vand anul trecut, am cerut 5400 ca aveam multe modificari, am primit 4500 si nu am dat-o! Probabil nu mai prind banii aia dar nu conteaza.
        dacliber
        Senior Member
        Last edited by dacliber; 10-07-17, 14:36.
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • #5
          Multumesc frumos pentru informatii.
          Eu inca mai sper!!

          Comment

          Working...
          X